Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
zakaz

Co należy jeść przed treninigiem

Siłownia, sztuki walki czy inne sporty, w które wkładamy całą swoją energię wymagają dostarczania organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Przed każdym takim wysiłkiem należy zaopatrzyć swój organizm w składniki, które są trawione wolno, a które zapewniają potężny zastrzyk energii pozwalającej nam na intensywny program ćwiczeń.

Jednym z najlepszych składników, które możemy pochrupać w drodze na siłownie są migdały, które stanowią nie tylko skarbnice witaminy E, potasu i magnezu, ale także wpływają zbawiennie na pracę serca oraz pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu. Z kolei banany zawierają w sobie potężne źródło energii, witamin, mikro i makro elementów, dlatego też dietetycy zalecają ich spożywanie przed oraz po wzmożonym wysiłku fizycznym.

Kolejną grupą składników są szeroko rozumiane nabiał i zboża; biały ser, jogurty, kefiry, maślanki, a także płatki kukurydziane i owsiane. Wszystkie te produkty w swoim składzie zawierają mnóstwo witamin i pierwiastków, które w widoczny sposób wpływają na rozwój mięśni, są zdrowe, a wiele z nich niskotłuszczowe.

Jako, że trenujemy, aby przede wszystkim rozbudować tkankę mięśniową, oraz wzmocnić swoją siłę, nie musimy ograniczać się do dietetycznych produktów z napisem „light”, gdyż dostarczają one mniej pokładów energii.

Ostatnim i zarazem najsmaczniejszym produktem jest czekolada. Trzeba przyznać, iż w nadmiarze jest ona tucząca, aczkolwiek przy intensywnym wysiłku fizycznym jak najbardziej wskazana. Dzięki wchodzących w jej skład węglowodanom prostym, dostarcza maksymalnej dawki energii, witamin i niezbędnych pierwiastków.

Na samym końcu warto obalić mity o wszelkich napojach dających przysłowiowego powera. Liczne badania wykazały, że nie są one zdrowe i mają destrukcyjny wpływ na ludzki organizm. Zatem lepiej sięgać po naturalne składniki, które oprócz energii zapewnią także ucztę dla podniebienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Użytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12079

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Gości: 3