Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
sport

Artykuły: Geje na świecie

Austria

W Austrii związki jednopłciowe zostały zalegalizowane ostatecznie w 2002 roku na mocy postanowienia Sądu Konstytucyjnego. Sytuacja austriackich gejów nie jest najgorsza. Geje w tym kraju mogą swobodnie zgłaszać się do wojska. Ponadto geje są zrównani ze wszystkimi pozostałymi obywatelami.

Czytaj więcej

Belgia

Belgia to drugie z kolei państwo, które zdecydowało się na legalizację związków jednopłciowych. Obecnie pary jednopłciowe mają takie same prawa jak i obowiązki jak pary hetero. Początkowo jednak istniały pewne ograniczenia co do możliwości zawierania tego typu związków.

Czytaj więcej

Chiny

Środowiska gejowskie i ich tematyka istnieje także w Chinach. Chiny to państwo, które zalegalizowały kontakty jednopłciowe w 2006 roku. Jeszcze w roku 1998 w Chinach obowiązywało prawo, według którego geje byli więzieni i karani pod pretekstem chuliganizmu. Mimo, iż teoretycznie prawo to nie istnieje, to nadal geje są zatrzymywanie i aresztowani pod wieloma różnego typu zarzutami.

Czytaj więcej

Francja

Francja to pierwszy na świecie kraj, w którym zalegalizowano akty homoseksualne. Prawo francuskie chroni także gejów przed jakąkolwiek formą dyskryminacji z racji deklarowanej przez nich orientacji seksualnej. Francja udziela też azylu politycznego wszystkim tym, którzy się o niego ubiegają, z racji prześladowań na tle orientacji seksualnej.

Czytaj więcej

Holandia

Holandia to jedno z najbardziej przyjaznych gejom państw. Tutaj nie istnieją żadne prawa dyskryminujące tą mniejszość seksualną. Holandia zaliczana jest też do państw, które w największym stopniu dążyły i dążą nadal do zrównania praw gejów z prawami osób heteroseksualnych.

Czytaj więcej

Indie

Indie to kraj, w którym od niemal 145 lat obowiązywało niezmiennie to samo prawo wobec gejów. Prawo to nakazywało traktować związki gejowskie, jako przestępstwo i jako takie też było ono karane. Osobie, której udowodniono związek homoseksualny, była skazywana na 10 lat więzienia.

Czytaj więcej

Niemcy

W Niemczech mimo wyraźnego prawa zakazującego dyskryminacji gejów i lesbijek, ci ciągle uważaj się za gorzej traktowanych. Dotyczy to głównie i ujawnia się w problemach ze znalezieniem dobrej pracy oraz utrzymaniem się na zajmowanych przez nich stanowiskach. Sytuacja jest na tyle zła, że co czwarty Niemiec gej twierdzi, że wyraźnie odczuł na swojej skórze nietolerancję w stosunku co do swojej orientacji seksualnej.

Czytaj więcej

Norwegia

Norwegia to także jedno z nielicznych państw, które przyznało gejom prawo do zawierania związków małżeńskich na takich samych warunkach jak w przypadku par hetero. Środowiska te ucieszył też fakt, iż małżeństwa te mają prawo do adopcji i wspólnego wychowywania dzieci.

Czytaj więcej

Portugalia

Środowiska gejowskie są raczej akceptowane w krajach portugalskich. Jednakże nie zawsze tak było. W bardzo odległych czasach geje byli paleni na stosie. Dzisiaj sytuacja zmieniła się i to bardzo.

Czytaj więcej

Rosja

Jednym z najmniej przyjaznych gejom krajów jest Rosja. To tutaj mimo nieustannych starań władz o zapewnienie ochrony gejom, wciąż głośno jest o jawnych napadach i prześladowaniach tej mniejszości społecznej. Geje nie są mile widziani ani postrzegani w Rosji, mimo, iż oficjalnie państwo to w 1993 roku zalegalizowało związki homoseksualne.

Czytaj więcej

Użytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12079

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Gości: 2