Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
sport

Jestem gejem - mówić rodzicom?

Bardzo często, kiedy najbliższa rodzina dowiaduje się o odmiennej orientacji seksualnej jednego z jej członków dochodzi do wielkiej awantury, a w niektórych przypadkach nawet do całkowitego zerwania kontaktów. Niestety nie wszyscy rodzice i krewi są tolerancyjni... widać to zwłaszcza u ludzi tzw. starej daty, oraz tych zamieszkujących małe miejscowości i wsie. Najsmutniejszym faktem są nie tyle ich własne odczucia i próba akceptacji syna, ale strach przed tym, Co ludzie powiedzą?.

W ekstremalnych przypadkach dochodziło nawet do prób samobójczych rodziców, którzy nie mogąc pogodzić się z homoseksualizmem syna, obwiniali siebie za taki stan rzeczy. Najczęściej jednak po wielkiej kłótni następują ciche dni, kiedy to rodzina ma czas, aby oswoić się z faktem, iż ich syn/wnuk czy brat jest gejem. Sytuacji tej zwykle towarzyszy poczucie żalu, urażonej dumy, zniechęcenia i wewnętrznego rozdarcia. Zwykle po kilku dniach, tygodniach a czasami i latach rodzina akceptuje syna, a nawet okazuje mu wdzięczność, że miał odwagę wyjawić im swój intymny sekret.

Rodzeństwo geja z reguły przyjmuje takie informacje całkiem normalnie – bez jakichkolwiek nerwów i emocji. Zwykle dopytuje się swojego brata, kiedy odkrył w sobie skłonności homoseksualne, jak długo przygotowywał się na wyjawienie swojej tajemnicy, czy ma partnera, a także jak to jest uprawiać seks z osobą tej samej płci. Niemniej jednak w kwestii rodziców pytania te pozostają tematem tabu, gdyż ostatnią rzeczą, jaką chcą wiedzieć są „igraszki ich syna z jego chłopakiem” – może to i lepiej, wszak nie ma sensu zwierzać się ze swojego pożycia intymnego matce i ojcu, którzy w chwili kiedy się dowiedzieli o homoseksualizmie syna doznali szoku.

Zdolność do akceptacji odmienności jest rzadko spotykaną cechą. W umysłach społeczeństwa od zamierzchłych czasów utarły się stereotypy, że związek partnerski tudzież małżeński tworzy mężczyzna z kobietą, natomiast, gdy rzeczywistość całkowicie odbiega od wyidealizowanych wyobrażeń następuje złość, rozgoryczenie i niemożność wykazania odrobiny dobrej woli celem podjęcia próby akceptacji. Rodzina jest najważniejszą instytucją, dlatego też trzeba dążyć do zażegnania wszelkich konfliktów najlepiej poprzez... szczerą rozmowę.

Komentarze

#1 | anonimo dnia sierpień 21 2009 17:00:33
Ja raczej nie planuje odkryć przed rodzicami mojej "tajemnicy". No chyba by mnie z domu wyrzucili Pfft
Może powiem jak się usamodzielnie.
#2 | andrew80 dnia listopad 01 2009 16:34:50
Dziwi mnie podejście niektórych osób,którzy nazywają swoją orientację mianem BIERZMO. To tak jakby nie akceptować w pełni siebie samego. A jak szukać akceptacji wokół siebie samemu tak do konca nie akceptując siebie samego?
#3 | andrew80 dnia listopad 01 2009 16:42:12
Ja sam juz jakis czas temu postanowiłem wyjść z ukrycia. I nie zrobiłem to w sposob-mamo,tato,jestem gejem. Po prostu zacząłem byc sobą. Zdjęcia chłopaka z dna szuflady wyszły na półkę,czasopisma branżowe również. Itd,itp. Nie musialem nic mówić. Wkrotce sami zrozumieli. A po tym porozmawialem szczerze z mamą. Zaskoczyła mnie bo jest,a raczej byla nastawiona anty na gejow. Tymczasem okazała sie bardziej przyjaciółka niz matka. Wiem ze z kazdym problemem moge sie do niej zwrócić.
#4 | andrew80 dnia listopad 01 2009 16:46:09
Ojcu nie musialem nic mówić. Poza tym wszyscy moi znajomi też wiedzą o mnie. Początkowo niektórzy jakby nabrali dystansu do mnie. Z czasem wszystko wróciło do normy. Życzę Wam wszystkim takiego szczęścia i odwagi by byc po prostu sobą.
#5 | Amilo1988 dnia listopad 23 2009 02:50:41
Ja powiedziałem matce jakiś rok temu. Pierw był szok złość etc a teraz potrafi się zapytać kiedy będzie miała zięciaSmile
#6 | Kellys dnia czerwiec 02 2010 20:10:43
hmmm. ja sie boje powiedziec, ojciec napewno tego nie zaakceptuje. A moze tylko mamie powiem ...Smile
#7 | artek1252 dnia lipiec 26 2010 12:34:27
A Ja pochodzę ze wsi i nie miałem z tym żadnego problemu, moja mama powiedziała "To moje życie i mam żyć tak abym był szczęśliwi, rodzeństwo też to zaakceptowało, sąsiedzi, znajomi również.
A mi żyje sie o wiele, wiele, wiele lżej niż w tedy gdy robilem z siebie idiotę udając heteryka.
Pozdrawiam wszystkich.
#8 | tyt dnia sierpień 03 2010 21:03:42
SmileSmileSmile
#9 | amid1 dnia grudzień 14 2014 15:34:44
Z rodzicami nie rozmawiałem o tym, że jestem gejem. Prawdopodobnie się domyślają, przynajmniej matka Wink
#10 | przemekloveboy dnia listopad 27 2015 19:41:42
Zazdroszczę tym których rodzice są tacy wyrozumiali. Mój ojciec jakby się dowiedział o tym że jestem gejem to by mnie z domu wygonił na zbity pysk, a potem wydziedziczył. Mama może by to jakoś zaakceptowała, ale ojciec wżyciu. PIS-owiec jeden!

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Użytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12079

Aktualnie zarejestrowanych online (1) :

Gości: 2