Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
romantyczny

Artykuły: Homoseksualizm

Gay, gej - historia i geneza pojęć

Seksualność oraz wszystko co się z nią wiąże od zawsze budzą w nas bardzo odmienne przekonania i wywołują w nas masę nie zawsze prawdziwych i trafnych skojarzeń. Przekazujemy je z pokolenia na pokolenie, z osoby na osobę, aż w efekcie powstają niezbyt ciekawe i krzywdzące definicje czy skojarzenia. Dla większości z nas seksualność to to samo co erotyka czy nawet pornografia. Spłycamy to pojęcie, bo tak jest nam łatwiej i nie musimy długo się nad nim rozwodzić ani zastanawiać.

Czytaj więcej

Gay friendly - a cóż to?

Wciąż zbyt niska świadomość społeczna sprawia, że geje i lesbijki, stają się ofiarami licznych ataków i jawnej niechęci i nietolerancji. W Polsce wciąż brakuje miejsc, w których osoby homoseksualne mogłyby czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Czytaj więcej

LGBT na świecie i w Polsce

Osoby homoseksualne to przede wszystkim geje i lesbijki ale nie tylko. Do tego typu środowisk o odmiennej orientacji seksualnej, zaliczają się także biseksualiści oraz osoby transgenderyczne i transseksualiści. Wszyscy oni zrzeszeni są w specjalnej organizacji określanej skrótowo LGBT . Skrót tworzą pierwsze litery nazw: LESBIANS, GAYS, BISEXUALS, TRANSGENDERS.

Czytaj więcej

Legalność kontaktów homoseksualnych na świecie i w Polsce

Ukazanie prawdy o swojej orientacji seksualnej to zawsze ogromny problem dla geja czy lesbijki. Obawiają się oni potępienia oraz odrzucenia przez innych. Dzieje się tak gdyż większość społeczeństwa wciąż jest na „nie” w stosunku do gejów czy lesbijek określając ich dość obraźliwie i pokazując swoją arogancję a wręcz odrazę.

Czytaj więcej

Fakty i mity dotyczące homoseksualizmu

Homoseksualizm budził, budzi i będzie zapewne budzić wiele kontrowersji dopóty, dopóki nie zrozumiana zostanie istota tego „niemoralnego zjawiska”. Z homoseksualizmem jest troszkę tak jak z AIDS – teoretycznie wiemy co to jest ale posiadamy tak małą wiedzę na ten temat, że boimy się wnikać w głąb pojęcia by zrozumieć na czym ono polega.

Czytaj więcej

Próby leczenia homoseksualizmu

Jeszcze w latach 60-tych uważano homoseksualizm za chorobę. Mało, kto z nas najprawdopodobniej wie o tym, iż homoseksualizm aż do 1991 roku był uznawany za chorobę i figurował na liście chorób Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Do tego czasu traktowano homoseksualizm, jako chorobę o podłożu bliżej nieznanym, chociaż jako główne jej źródło podawano tutaj zaburzenia psychiczne i nerwowe.

Czytaj więcej

Homoseksualizm a HIV

Mówiąc o homoseksualizmie coraz częściej wiąże się go z HIV i AIDS. Modnym jest, bowiem przekonanie, że to właśnie homoseksualiści są przede wszystkim nosicielami wirusa i że to oni w głównej mierze zarażają (często świadomie) inne osoby. Nie do końca jest to fakt prawdziwy. Jest to przesłanka, która po raz kolejny wynika z niewiedzy i niepełnej znajomości genezy zarówno samego homoseksualizmu jak i genezy HIV czy AIDS.

Czytaj więcej

Homofobia

Homoseksualiści często są narażeni na liczne ataki czy to słowne czy też fizyczne przez przedstawicieli „zdrowej” części społeczeństwa. Nie sądzę by zbytnią przesadą było stwierdzenie, że wielu gejów jest niemal traktowanych jak znienawidzone nacje narodowościowe. Taka postawa – negatywna do gejów (lesbijek) nosi miano homofobii.

Czytaj więcej

Religie a homoseksualizm

Niechęć do homoseksualistów ma jeszcze jedną główną przyczynę. Stanowią ją przekonania religijne, którymi karmią nas księża lub przedstawiciele innych religii dominujących czy panujących w określonym państwie.

Czytaj więcej

Niech na zobaczą

Homoseksualiści nigdy nie byli tą grupą społeczną, która budziłaby pozytywne skojarzenia. Wręcz przeciwnie. Zachowania i reakcje, jakie wywołują osoby homoseksualne są pełne niechęci, złości, nienawiści, agresji. Nie do końca wiadomo, dlaczego, bo przecież geje (lesbijki) to tacy sami ludzie jak wszyscy inni.

Czytaj więcej

Użytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12079

Aktualnie zarejestrowanych online (1) :

Gości: 3