Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
infoteka

Artykuły: Rozwój osobisty

Zmień się

Czy wiesz, że nasz mózg przyzwyczaja się do czynności, które wykonujemy codziennie i po pewnym czasie wykonujemy je prawie automatycznie? Z jednej strony jest to bardzo cenna cecha, gdyż możemy pewne zachowania ‘zakodować’ sobie i wykonywać je automatycznie.

Czytaj więcej

Bądź sobą

Wiesz, jeżeli to czytasz to jesteś w połowie drogi do tego, aby byś sobą zawsze i wszędzie. Powiem Ci jak osiągnąć pełne zadowolenie z siebie, co przełoży się na zadowolenie z świata. Jeżeli będziesz zadowolony z siebie cały świat stanie otworem dla Ciebie i dostaniesz to, czego właśnie pragniesz.

Czytaj więcej

17 najważniejszych informacji na temat emocji

Zbiór 17 najważniejszych informacji dotyczących emocji: 1. Otoczenie, społeczeństwo oraz kultura wpływają na to, jakie emocje w nas powstają w określonych sytuacjach oraz jak je odczuwamy. 2. Emocje mogą byś skoncentrowane na naszej własnej osobie i naszych indywidualnych potrzebach oraz celach. Mogą się również odnosić do relacji z innymi ludźmi.

Czytaj więcej

Sukces - afirmacja

Powtarzaj sobie poniższą afirmację z wiarą tuż przed zaśnięciem a już po kilku dniach zobaczysz, w jak wspaniały sposób Twoje życie zmienia się na lepsze. Afirmacja: "Oto JA, który jestem najważniejszym człowiekiem na świecie, największą osobowością wszech czasów, najczystszą miłością i szczerą radością, wszystkim i niczym!"

Czytaj więcej

Prawdziwy sukces

Nie byłoby w tym nic dziwnego i odkrywczego, gdyby nie fakt, że życie jest skomplikowane a osiągnięcie w nim harmonii, wymaga ciągłej i niestrudzonej pracy nad sobą oraz nierzadko dużych poświęceń. Często tak dużych, że tylko nieliczni są w stanie poddać się ich wymogom.

Czytaj więcej

Krytyk wewnętrzny

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek rozmawiać z samym sobą? To całkiem naturalne - każdy to robi. Niektórzy rzadziej a inni częściej. Niektórzy ludzie twierdzą nawet, że rozmawiają ze sobą tak głośno, że przypomina im to, jak by byli w jakiejś operetce albo na jakim głośnym koncercie jazzowym.

Czytaj więcej

Przyjmność

Przyjemność jest jednym z najwspanialszych fizycznych przejawów radości. Przyjemność odczuwasz dzięki pięciu zmysłom które jako człowiek posiadasz. Kiedy angażujesz się spontanicznie w doznawanie czegoś, co wyzwala w Tobie nagromadzoną radość, stwarzasz w swoim umyśle miejsce dla przyjemności.

Czytaj więcej

Sukces

Wikipedia.org informuje: „Sukces to działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi, pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia. Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu czasu

Czytaj więcej

Ludzka cybernetyka

Są trzy etapy lotu samolotem: start, przelot do punktu docelowego i lądowanie. Do tego, żeby maszyna wystartowała a potem bezpiecznie wylądowała potrzebny jest pilot. Podczas samego lotu obsługą maszyny zajmuje się urządzenie cybernetyczne, zwane potocznie auto-pilotem.

Czytaj więcej

Bądź jak dziecko

Jeśli jesteś szczęśliwym “posiadaczem” potomka, zapewne zauważyłeś w jaki sposób dziecko potrafi poznawać otaczający świat. Używa w tym celu zmysłu smaku, wkładając każdy napotkany przedmiot do ust. Nie wie jak “działa” świat, dlatego kosztuje wszystkiego.

Czytaj więcej

Użytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12095

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Gości: 11