Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
sport

Artykuły: Rozwój osobisty

Z kim się zadajesz, takim się stajesz

W całej swojej życiowej karierze przewija nam się zdanie “Z kim się zadajesz, takim się stajesz”. Te magiczne słowa sprawdzają się nie tylko wtedy gdy jesteśmy dziećmi i lecimy na huśtawki bo koledzy się już huśtają, ale także i w dorosłym życiu.

Czytaj więcej

Przykład człowieka sukcesu

Jakiś czas temu opisałem Ci przykład do naśladowania, a dziś chcę kontynuować ów temat i pokazać właśnie Tobie przykład człowieka sukcesu. Dzisiaj człowiek ten jest powszechnie znaną i szanowaną postacią w świecie rozwoju osobistego. Często mówi się o nim, że jest świetnym mówcą motywacyjnym ale ja znam go z tak wielu stron, że mógłbym podać więcej trafnych definicji.

Czytaj więcej

Dlaczego tak trudno być odpowiedzialnym

Przeglądasz ogłoszenia i widzisz "oddam kotka w dobre ręce", dzisiaj częściej pojawia się hasło "oddam kotka odpowiedzialnym". Chcesz komuś wynająć mieszkanie - szukasz odpowiedzialnego. Tymczasem tych naprawdę odpowiedzialnych jak na lekarstwo. Dlaczego?

Czytaj więcej

Inspiracja - jak zyskać moc, która nadaje sens twojemu życiu

”Gdy jesteś zainspirowany przez wielki cel, nadzwyczajny projekt, wszystkie twoje myśli łamią ich więzy, umysł przekracza wszelkie ograniczenia, twoja świadomość rozszerza się we wszelkich kierunkach i odnajdujesz siebie w nowym, znakomitym i cudownym świecie; Nieaktywne siły, umiejętności i talenty stają się żywe; Odkrywasz siebie lepszym człowiekiem, niż do tej pory mogłeś sobie wymarzyć”...

Czytaj więcej

Jaki jest podstawowy czynnik w osiągnięciu sukcesu?

Przeczytałam dzisiaj jednego e-booka, poprzeglądałam kilka stron internetowych. Zaświtała w mojej głowie jedna myśl. Chciałam się z Tobą podzielić tym czego się dzisiaj dowiedziałam. Potem stwierdziłam, a nuż może zrobię to jutro.. Wówczas przeczytałam kolejną historię i stwierdziłam – co masz zrobić dziś zrób teraz.

Czytaj więcej

Sposoby na dobry zintegrowany team - metody prosto z kosmosu cz. 1

Początek mojej przygody ze światem Star Trek przypada na drugą połowę lat 90. Wtedy to rozpoczęła się moja fascynacja tym wspaniałym uniwersum, która zresztą przetrwała do dziś. W cyklu wpisów nie będę na siłę promował i sprzedawał mojej pasji do tej kosmicznej metafory. Pokażę coś innego. W tym świecie możemy znaleźć mnóstwo analogii do naszych codziennych zajęć, a przede wszystkim do naszej ciężkiej pracy. Twórcy seriali pokazują nam sposób na życie ubrany w fantastyczną opowieść.

Czytaj więcej

Sposoby na dobry zintegrowany team - metody prosto z kosmosu cz. 2

Znacie na pewno powiedzenie, że kapitan jest tak dobry jak jego załoga, a manager jest tak dobry jak jego team. Dlatego warto opowiedzieć krótko o zespole. Ludziach, którzy stanowią konieczne dopełnienie działań kapitana i bez których nie byłby dobrym managerem. Enterprise działa niczym wielkie przedsiębiorstwo ;), pracuje w nim kilkaset osób///

Czytaj więcej

TY, Egoista

Kto jest najważniejszą osobą w Twoim życiu? Odpowiedz sobie teraz na to pytanie. Jeśli brzmi ona inaczej, niż „JA”, to jesteś w błędzie. Dla samego siebie, Ty i tylko Ty jesteś najważniejszą osobą na Ziemi.

Czytaj więcej

Błądzenie jest rzeczą ludzką

Historia mówi nam, że twierdzenie to sformułował Seneka Młodszy, zatem już starożytni znali tę prawdę. Jestem pewien, że Ty również doskonale ją znasz, jednak jak często zastanawiałeś się jakie owa prawda ma znaczenie dla Ciebie?

Czytaj więcej

Lider liderowi nierówny

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie długo nurtowało pewne pytanie. Być może odpowiedź na nie wskaże Ci dalszą drogę w przewodzeniu innym. W przypadkach takich, jak ten, warto zrobić jedną, banalnie prostą rzecz. Zadać parę interesujących pytań ludziom i przysłuchać się odpowiedziom.

Czytaj więcej

Użytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12095

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Gości: 2