Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
zakaz

Zobacz temat

Wp�yw masturbacji na zdrowie
Czy masturbacja wp�ywa w jaki� spos�b na zdrowie?
Niedawno by�em chory na gryp� (w lecie mnie z�apa�o! :/ ) i kolega gej mi powiedzia�, ze teraz musz� du�o wali� konia, �eby si� wygrzac (sorki za okre�lenie, ale cytuj� jego wypowied�). Ale jako� nie zauwa�y��m poprawy... Chyba, �e mo�e macie jakie� do�wiadczenia w tym temacie? Grin

Co za g�upot Ci tw�j kolega naopowiada�... Masturbacja w tym czasie to nie jest dobry pomys�. Naturalne jest, �e organizm nie ma ochoty na seks podczas choroby. Po masturbacji, b�d�c jednocze�nie chorym na gryp� mog� si� nasili� objawy zm�czenia i senno�ci.


Edytowane przez dobrzyk dnia 06-09-2012 15:46
Aha... To macie racj�, lepiej unika� masturbacji w og�le?

chlopak4u napisa�/a:
Aha... To macie racj�, lepiej unika� masturbacji w og�le?


Sam sobie powiniene� odpowiedzie� na to pytanie.
Je�li jeste� w zwi�zku i wsp�yjesz ze swoim facetem, to masturbacja wydaje mi si� niepotrzebna. Seks z partnerem powinien wystarcza�.

Przykro mi ale jest naukowo udowodnione �e osoby b�d�ce w zwi�zkach cz�ciej si� masturbuj� od singli. Tak samo jak osoby �yj�ce w wi�kszym stresie, cz�ciej si� masturbuj�. Czyli nie jest to tylko substytut seksu, tak jak to rozpatrujecie.

Czy pozb�dziesz si� grypy masturbuj�c si� podczas jej trwania ? - nikt tego jeszcze nie bada� (przynajmniej nie s�ysza�em), ale je�li w to uwierzysz mo�e zadzia�a jak plecebo.

Oczywi�cie je�li jeste� praktykuj�cym katolikiem to jest to grzech, poniewa� ka�dy akt prokreacji (w tym masturbacja) powinien ko�czy� si� wytryskiem nasienia do pochwy.

@ botanik, wygl�da na to, �e co� pokr�ci�e�... oto fragment z ksi��ki prof. Lwa-Starowicza "Wiadomo, �e masturbacja jest przej�ciow� faz� w rozwoju psychoseksualnym, a u m�odzie�y poprzedza aktywno�� koitaln� (tzn. wsp�ycie seksualne). Tak� form� masturbacji uprawia 90-92% ch�opc�w i 30-45% dziewcz�t. W przypadku os�b samotnych, z r�nych wzgl�d�w nie maj�cych kontakt�w seksualnych, masturbacj� uprawia oko�o 55-60%. Blisko 10% m�czyzn miewa masturbacyjne zachowania mimo wsp�ycia z partnerk� w ma��e�stwie." http://czytelnia....tania.html

pytanie czy profesor Lew-Starowicz jest wystarczaj�cym autorytetem w tej dziedzinie ? To nie s� moje autorskie teorie tylko zaczerpni�te z wynik�w bada� ameryka�skich (?) seksuolog�w. Ile ludzi tyle teorii Wink

O tym, �e single cz�ciej si� masturbuj� wskazuj� tak�e wyniki bada� Prevalence of Masturbation and Associated Factors in a British National Probability Survey http://link.sprin...ltext.html Potwierdza si� w nich opinia, �e cz�sto�� masturbacji jest mniejsza u m�czyzn, kt�rzy cz�ciej maj� seks pochwowy. I do tego ciekawostka: osoby maj�ce seks z osobami tej samej p�ci tak�e masturbuj� si� cz�ciej. Do tej pory my�la�em, �e to plotka a jednak nie...

Masturbacja, w �aden spos�b nie wp�ywa negatywnie na zdrowie cz�owieka, ma�o tego mo�e pom�c m�czy�ni masturbuj�cy si� maj� wi�ksze szanse �e NIE dostan� raka prostaty. Smile

Trzeba jednak uczciwie powiedzie�, �e negatywnie na zdrowie wp�ywa masturbacja na�ogowa. Je�li kto� si� na�ogowo masturbuje, to powinien szuka� pomocy u seksuologa.

Tak, to prawda pewnie chodzi ci o masturbacj� kompulsywn�, w tedy ju� takie zjawisko wyst�puje w klasyfikacji ICD-10 I nale�a�o by szuka� pomocy u psychiatry lub seksuologa. Smile

Nie tylko tak�, ale tak�e o tak� kt�ra przeszkadza osi�gni�cie satysfakcji seksualnej w stosunku z partnerem: niewystarczaj�ce podniecenie, brak orgazmu osi�ganego inn� metod� ni� masturbacja.

Ja g��wnie opisywa�em wp�yw masturbacji na zdrowie, przeci�tnego Kowalskiego. W ka�dych zachowaniach zdarzaj� si� r�ne anomalia. Wink

dr Depko o masturbacji faceta b�d�cego w zwi�zku http://m.onet.pl/...olog,t2hvh

Ja te� czasem wol� sobie zrobi� to samemu ni� z kim�, czasem sie ma po prostu tak� potrzeb� bo sami wiemy co najlepiej lubimy.

a jest jaki� inny spos�b na przestanie si� masturbowa�? ni� i�� do seksuologa?

Tutaj masz test czy masturbacja wyrz�dzi�a szkody w Twoim orgnizmie http://hardcorowo...bacja.html i jak wynik? Smile Smile

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 5