Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
przyjazn

Zobacz temat

Czy warto sie ujawnia� ?
To zale�y od tego w jakim gronie ludzi si� obracamy, jak bardzo jeste�my odwa�ni i silni, jak bardzo chcemy to wyjawi� i czy mamy do tego powody. Czyli to zale�y od w�asnego ja. Niekt�rzy nie potrzebuj� dzielenia si� tym z innymi. Inni wr�cz przeciwnie. Ja si� ujawniam stopniowo. Wiem komu to mog� powiedzie�, chocia� wiedz� o tym ju� osoby, kt�re mi nie sprzyjaj�. :-) wychodz� z za�o�enia, �e nie ma potrzeby tego oznajmia� wszystkim ludziom, w ko�cu nie powinni�my by� kwestionowani przez odmienn� orientacj� seksualn� ( chocia� w praktyce jest inaczej ). Dla przyk�adu jak by to wygl�da�o.. Poznaje nowa osob� i m�wi� cze�� jestem Darek i jestem gejem. Troch� to �mieszne. Wa�ne �eby wiedzieli to najbli�si a to jest chyba najtrudniejsze. Ale to tylko moje indywidualne zdanie. :-)

powiedzialem siostrze i szfagrowi,zaakceptowali!!!wszystko jest jak dawniej!!!ciesze sie ze tak to przyjeli

Ja r�wnie� si� ciesz�. :-) akceptacja jest nam nad wyraz potrzebna. Jak wszyscy, kt�rym dotychczas powiedzieli�my o tym zaakceptowali to, to jest super ale jak trafimy na osob� kt�rej to nie przypasi to b�dzie ci�ko.

eFF ie Grin JAk kto� si� zapyta, to r�wnie� powiem Pfft Jestem ciekaw tych min. Tylko, �e os�b, kt�re mog�yby si� zapyta� jest niewiele, mog� nawet �mia�o stwierdzi�, �e takowych w og�le nie ma Grin. Nie s�dz�, �e chodzi o to, �e nie wygl�dam na geja, �e co� mnie zdradza czy co� w tym stylu. Po prostu o takie rzeczy si� nie pyta.. Ludzie nie maj� odwagi, z reszt� po co im to wiedzie�, czy to co� zmieni? Mnie to nie zmieni, ewentualnie podej�cie tych ludzi do mojej osoby. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, �e niekt�rzy r�wie�nicy mojej szko�y gadaj� o tym za moimi plecami, a ja o tym wiem. Czasami nawet s�ysz�, bo nie jestem g�upi Pfft Kiedy� nawet kolesiowi zwr�ci�em uwag�, to si� najnormalniej zgasi�.. normalnie ubaw po pachy. Grin

No to macie dobrze. Ja powiedzia�em kumplowi 2 dni przed wigili� jeszcze 2010r musia��m w ko�cu to zrobi� tru�em si�. I do dzis nie koleguje si� z nim na razie. On powiedzia� swojej siostrze bo by� w szoku (bli�niaczce) ale ok du�o mi pomog�a. Potem 2 tyg chodzenia do sql (bo potem ferie) i by�o fatalnie. Na pocz�tku nawet, potem zauwa�y�em �e mnie traktuje jak niepe�nosprawnego zwierzy�em si� jego siostrze i potem on na mnie nablu�ni� spotkali�my si� i powiedzia� �e przesadzi�. Tak w skr�cie.Ustalili�my �e dam mu czas raczej ja ustali�em ale on powiedzia� ze ok ale niebd tak jak kiedy�. M�wi� ok zawsze tak jest bd omija� te tematy. Ale kurde martwi� si� �e on jednak mnie nie zaakceptuje po feriach kt�re si� teraz ko�cz� i 5 razy w ci�gu ferii mi sie o tym �ni�o. I boj� sie tego najbli�szego poniedzia�ku. Ja sobi� bez niego nie poradz�. Popadn� w jak�� depresj�. Nie wiem porad�cie mi co�. Ju� mi jest �le.

bd- b�dzie, b�d�

A ja nie wiem co robi� ci�gle o tym my�l�;/ (temat do g�ry)

Wraz z agencj� produkcji tv Michannel, poszukujemy odwa�nych, przebojowych, energicznych oraz pewnych siebie os�b ze �rodowiska LGBT do udzia�u w programie telewizyjnym. Wi�cej informacji pod adresem mailowym [email protected]. Pozdrawiam

coming-out napisa�/a:
Wraz z agencj� produkcji tv Michannel, poszukujemy odwa�nych, przebojowych, energicznych oraz pewnych siebie os�b ze �rodowiska LGBT do udzia�u w programie telewizyjnym. Wi�cej informacji pod adresem mailowym [email protected]. Pozdrawiam


Suuuper, robi� ze swoich prywatnych spraw szo� telewizyjny. Ale �enada. Jak w Ameryce...

Amerykanom to powinni�my buty czy�ci�.

Zbyt wiele Amerykanie mnie nauczyli. A tutaj? Zero post�pu, zero czegokolwiek. Zero przysz�o�ci.

Witam Smile
Odno�nie tematu,to ja mam 23 lata i ca�a moja rodzinka wie o mnie Pfft
Powiedzia�em jak mia�em 16 lat Smile)

Pogada kto�?

Musz� Wam co� oznajmi�. Nie wiem czy pami�tacie ale w lutym mia�em ogromny problem z moim kumplem Piotrkiem co mnie odrzuci�.Bardzo to prze�y�em. Powiem Wam �e wszystko zako�czy�o si� dobrze!!! Znowu si� zadajemy jeste�my kumplami rozmawiali�my na ten tematSmile M�j koszmar nareszcie si� sko�czy�!!!!! Ale pragn� ostrzec �e nie warto si� ujawnia� tak od razu nawet w�asnym zaufanym kumplom. To dla nich szok, a Polska jak wiemy jest nietolerancyjna. Trzeba to dobrze przemy�le�. Uwierzcie nawet najlepszy kumpel mo�e nas odrzuci�. U mnie si� db sko�czy�o ale czeka�em na to 2 miesi�ce. Najlepiej powiedzie� w�asnym rodzicom. Dzi�kuje bardzo za rady mi udzielone w tym trudnym dla mnie okresie, kt�ry musia�em przechodzi�.


Edytowane przez Secret dnia 06-03-2011 12:52
Ma kto� ochote pogada� o coming out?


Wczoraj zalogowa�am si� na Waszym portalu i od tego czasu czytam wszystko co tu jest. Jestem tu poniewa� pisz� artyku� o feminizmie kt�ry w ostatnim czasie zosta� nazwany takim samym wynaturzeniem jak homoseksualizm. Generalnie uzna�am, �e �yjemy w chorym kraju homofob�w i innych dziwnych ludzi. Dla mnie chore jest to, �e spo�ecze�stwo wymusza na ludziach homoseksualnych jakie� poczucie wstydu, l�k przed ujawnieniem si�. Homofobia to chyba g��wnie problem heteroseksualnych facet�w, skoro tak boicie si� ojc�w. Gdybym ja mia�a kumpla geja to bym go tak urobi�a, �e przed nikim by nie ukrywa� tego, �e jest gejem i jeszcze by� z tego dumny. Ja jestem feministk�, nigdy tego nie ukrywa�am ale czasem spotykam si� z takimi reakcjami, �e zastanawiam si� czy mam si� �mia� czy p�aka�. Do tego kiedy s�ysz�, �e mam m�a i dziecko to patrz� na mnie jak na wariatk�. Oni chyba naprawd� my�l�, �e feministki to lesbijki kt�re na dodatek chodz� nocami po ulicach i morduj� facet�w. To jest tak samo jak kiedy� us�ysza�am z ust kole�anki, �e nie zapisze swojego 3 letniego syna na angielski bo w tej grupie nauczycielem jest gej ale druga kole�anka ma zapisa� bo ona ma c�rk� a to dobry nauczyciel. W pierwszej chwili nie zrozumia�am nawet o co jej chodzi, po chwili dopiero sobie u�wiadomi�am... no tak gej to przecie� pedofil... uwa�am, �e w naszym kraju jedyne wyj�cie to jaka� spo�eczna terapia bo inaczej ludzie b�d� g�osi� a co gorsza wierzy� w takie bzdury.

ciekawe mieliscie przygody podczas coming-out'u
jedne mile drugie niestety przykre... C'est la vie - niestety
zastanawiam sie czy u Was w czasie trwania tego procesu
wyszly na jaw rozne inne sprawy?
Bo u mnie tak wlasnie bylo...
Przy okazji dowiedzialem sie przynajmniej kto jest prawdziwym
przyjacielem a kto tylko faszywym kojotem Wink
a co do ujawniania sie rodzicom (jak i innym ludziom) to zalezy od ich charakteru i relacji z nimi.. Ja swoim rodzicom niestety nie moge powiedziec... Moj ojciec uwaza ze gejow powinno sie palic na stosie i wiem ze moglby to zrobic ze mna... Widzialem jak traktuje moja siostre ktora nie moze miec dzieci... uwaza ze to nie jest czlowiek tylko grzesznik ktorego Bog pokaral za jakis ciezki grzech i tym samym pozbawil czlowieczenstwa... Niestety przykre ale prawdziwe...


hej mam nowe wie��i powiedzia�em mamie, �e jestem gejem Smile powiem, �e super jest. Ba�em sie jej reakcji jak cholera ale zacz��em od pocz�tku tz. kiedy zacz��em cos podejrzewa� i ca�� histori� do dzi�, poprosi�em aby mi nie przerywa�a tylko najpierw wszystko wys�ucha� i na koniec najgorszy moment co ona na to - i takie pytanie jej zada�em.
w odpowiedzi us�ysza�em jeste� szcz�liwy ? ja �e tak; wi�c ja te� synu, kocham ci� i b�d� ci� kocha� dalej i nic to nie zmieni nawet to �e jeste� gejem, zale�y mi na twoim szcz�ciu i je�eli ty b�dziesz szcz�liwy to ja te�. powiedzia�a r�wnie�, �e nie ma nic przeciwko abym zaprosi� sowjego ch�opak do domu i go przedstawi� Smile- zdziwi�em sie strasznie.
Powiedzia�em, �e ani ja ani m�j ch�opak nie my�limy jeszcze o seksie �eby to juz robi� ( widzia�em, �e chcia�a o to zapyta� ), powiedzia�a, �e ze wszystkim mog� do niej przychodzi� i mi b�dzie pomaga�a jak dotychczas.
Z rospedu tego samego dnia powiedzia�em przyjaci�ce a ona �e mnie akceptuje i mam nie my�le�, �e uwolnie si� od niej tylko dlatego �e jestem gejem :-), potem powiedzia�a �e b�dziemy mogli razem ogl�da� przystojnych facet�w.
Wi�c dzi� jestem bardzo szcz�lwiy zostawi�em za sob� jaki� kamie�, kt�rego dziwga�em do tych czas na plecach i mog� wreszcie si� wyprostowa� i i�� z u�miechem dalej bo wiem �e nie musz� oszukiwa� najbli�szych, a �e nigdy nie lubi�em k�ama� to z tego powodu mia�em wyrzuty sumienia :-)
ale dzi� koniec WRESZCIE Grin

Ja rodzicom nie m�wi�, uwa�aj� HOMO za chorob�, a ja te� taki zmienny jestem!

Ale znajomym bli�szym wal� dwuznacznymi tekstami, tak �e nie musz� robi� wielkiego halo "kr�c� mnie faceci"... Bo szczerze nie umiem xd

Najbli�szym przyjacielom powiedzia�em wprost i jest okej!

Ze mna bylo jeszcze inaczej, w Polsce nie potrafilem zrobic mojego coming out'u, pare przyjaciol o mnie wiedzialo i to wszystko (niektorzy nawet w to nie wierzyli, ale to ich sprawa), wyjechalem do Francji gdzie zyje od 10 lat i wszyscy znajomi wiedza od poczatku znajomosci, ze lubie facetow. Niestety najciezsze jeszcze przede mna... Musze powiedziec to rodzicom, bo juz zaczynaja sie plotki rodzinne, ze co z tym Wojtkiem, ma juz 32 lata, zadnej dziewczyny, dzieci itp...itd... Rodzice zaakceptowali (nie mieli innego wyjscia, chyba, ze mnie wyrzucic z rodziny), ze jestem seropozytywny i w sumie moglem juz wtedy powiedziec, ze jestem gejem, ale nie zdobylem sie na odwage. Dzis wiem, ze to kwestia czasu i zwyklej rozmowy, bo ich juz niczym nie zaskocze,ale wewnetrznie czuje, ze na stare lata nie powinni znosic za duzo stresu. Powiem im o tym przed Koncem Swiata, ale jeszcze nie dzisiaj... Smile Relacje zdam po wykonaniu zadania Smile

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 1