Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
romantyczny

Zobacz temat

Czy warto sie ujawnia� ?
Polska to kraj uprzedze� . Dlatego moim zdaniem orientacja jak i upodobania nie s� warte pokazywania �wiatu . To temat tabu jak narkotyki ile razy s�yszeli�my zdanie nie obchodzi mnie co oni robi� p�ki robi� to w swoich 4 �cianach taka jest prawda i taka jest polska . Ostatnio telewizja TVN wzi�a si� za ten problem , zatrudniaj�c geji do swoich program�w i promuj�c ich upodobania . Niby wszystko ok. ale poza telewizj� na ulicach czy nadal jest to takie ok. ? a wy co o tym s�dzicie ?


Edytowane przez lukas dnia 14-08-2009 14:56
Czy warto si� ujawnia�? To zale�y komu i dlaczego.
Ja powiedzia�em najbli�szej rodzinie kilka lat temu i du�y ci�ar spad� mi z serca, my�la�em, �e tego nie zaakceptuj�, okazuje si� jednak, i� w momentach kiedy wydaje nam si�, �e zostaniemy odrzuceni, rodzina wyci�ga pomocn� d�o�.



A ja si� ujawni�em swoim rodzicom i spoko to przyj�li nawet. Nie s�dzi�em, ze b�dzie taka reakcja. Moim zdaniem wszystko zale�y od wi�zi mi�dzy osob�, kt�ra si� dowiaduje a ta kt�ra si� ujawnia. Je�li panuje prawdziwa mi�o�� to taka informacja niewiele zmieni, a jesli ta mi�o�� jest udawana (lub przyja�� udawana) w�wczas reakcja b�dzie fatalna. Ja zaryzykowa�em i przynajmniej dowiedzia�em si�, �e rodzice moi kochaj� mnie uczciwie Smile Ale w sumie i tak nic nie zyska�em, wi�c odpowiadaj�c na pytanie - w moim przypadku nic nie zyska�em i nic nie straci�em. No mo�e jaki� kamie� mi spad� z serca troch�.


Edytowane przez nowykoles dnia 16-08-2009 22:42
Ujawni�em si� moim bliskim znajomym jak na razie nie �a�uje, oczywi�cie nie mam pewno�ci czy czasem nie plotkuj� o mnie i czy nie powiedzieli wi�kszej grupie. Zaryzykowa�em i w moim przypadku op�aca�o si�Smile

No u mnie jest duzy problemPfft Znajomi wszyscy wiedza i jest zajebiscie znaja nawet mojego ch�opakaSmile Ale rodzicom nie powiem matka byt o zakceptowala ale ojciec nie bo to konserwatysta i wojskowy. co prawda juz cos podejzewajaPfft

Wszystko zale�y od Nas samych czy chcemy si� ujawnia� czy powinni�my itd. U mnie zacz�o si� to tak jak pewnie u wi�kszo�ci. Chcia�em pogada� z przyjaci�k� tak szczerze bo by�o mi smutno z powod�w sercowych. Powiedzia�em jednej przyjaci�ce potem drugiej nast�pnie siostrze. W ko�cu zaistnia�a taka sytuacja �e powiedzia�em matce. Uff... pocz�tki by�y ostre, ale dzi�ki rozmowie i pomocy innych matka zrozumia�a �e mimo wszystko nadal jestem jej synem.

Niedawno min�� rok jak rodzina wie o mnie i wszystko jest na porz�dku dziennym. Oczywi�cie matka nie chce �ebym uprawia� seks bo AIDS HIV itd... ale to zrozumia�em �e martwi si� o mnie...

Teraz generalnie wszystko jest OK Smile

Hej, ja powiedzia�em przyjaci�ce, i ogromny ie�ar mi spad� z serca, ale potem u�wiadomi�em sobie ze zrobi�em co� g�upiego i powiedzia�em jej �e �artowa�em i to by� test na zaufanie Smile i powiedzia�a ze szkoda bo juz mnie zaakceptowa�a Smile

polska to kraj sto lat za murzynami niestety nie kazdemu mozna powiedziec...

Ja si� ujawni�em w troch� dziwny spos�b. Ot� zaczn� lepiej od pocz�tku.
O tym, �e jestem gejem pomy�la�em powa�nie w wieku 15-stu lat ( teraz mam 18 ) nigdy nie mia�em problemu by TO w sobie zaakceptowa� my�l�, �e bycie gejem nie jest niczym z�ym jest w tym sporo plus�w.
Przechodz�c dalej... w wieku 17-stu lat zachcia�o mi si� ujawni� bo wiecznie nie b�d� ok�amywa�, �e jedna dziewczyna wpad�a mi w oko, tak to innym t�umaczy�em je�li rozmowa schodzi�a na zwi�zki/sex no i w ko�cu zebra�em si� na odwag� na pierwszy "ogie�" posz�a moja cioteczna siostra (dziewczyna, chyba gejowski standard ).
Nie mia�em odwagi powiedzie� tej�e nowiny prosto w oczy wi�c zdecydowa�em napisa� jej moj� "nowin�" na NK, Z trudem ale klikn��em "Wy�lij" nie czeka�em d�ugo na odpowied�, nie pami�tam jej tre�ci ale by�a mi�a, zaakceptowala mnie. Kolejn� osob� byla moja druga cioteczna siostra, jej napisa�em przez SMS'a - r�wnie� przyj�a to bardzo dobrze.
Potem zdecydowa�em si� pojecha� do mojej ciotki i mojego o rok m�odszego ciotecznego brata. Z oporami i zaschni�tym gard�em powiedzialem mojemu bratu prosto w oczy, �e "chyba jestem gejem" dziwnie to zabrzmia�o z tym "chyba" ale nerwy da�y po sobie pozna� a poniewa� nigdy nie mia�em z nim jakiego� wspania�ego kontaktu to nie okaza� jaki� specjalnych emocji ale powiedzia�, �e nie przeszkadza mu to Smile
Nie dawno napisa�em do kumpla z klasy z kt�rym ucz� si� ju� 2 lata w tej samej klasie, w tym przypadku sprawa wygl�da�a troch� inaczej bo chodzi�em z nim do jednej klasy, do jednej szko�y, nie zna�em jego pogl�d�w na temat gej�w ale jako� si� lubili�my (mo�e to poprzez muzyk�, obaj s�uchamy "szarpidrut�w ^^"Wink.
W ko�cu pomy�la�em "a raz grozi �mier�" poniewa� by� ju� lipiec a on nie pochodzi� z mojego miasta to zosta�o mi Gadu, wi�c napisa�em do�� d�ugi list do niego, �e nie mog� by� z �adn� dziewczyn� jaka by nie by�a, �e jestem gejem i by tego nie rozpowiedzia�. Czeka�em chyba ze 3 dni na odpowied� i, gdy w ko�cu dosta�em odpowied� ba�em si� nawet klikn�� by j� odczyta� ale pr�dzej, czy p�niej musia�em no i zaskoczy� mnie, reszta moich koleg�w/kole�anek (nie wszyscy) to homofoby ale nie on, on napisa�, �e bardzo go zaskoczy�em potem by�a do�� d�uga rozmowa o tym temacie ale my�l�, �e jest w porz�dku. Ostatnio ze soba nie pisali�my, nie pyta�em go, czy ma jakie� pytania, czy na pewno wszystko jest w porz�dku (bo akurat jestem pierwszym gejem kt�rego zna w realu) wi�c zn�w zbieram si� na rozmow� z nim, jest fajny, �mieszny, przystojny - kumpel jakiego na pewno wielu z Was chcia�oby mie�.

Tak, czy inaczej troch� chaotycznie to wszystko opisa�em ale internet i og�lnie nowsze technologie pozwoli�y mi oszcz�dzi� mi zawa�u bo normalnie bym nie powiedzia� koledze czego� takiego w oczy.
Moim zdaniem warto si� ujawnia� tylko osobom kt�re znamy i czasami osobom do kt�rych czujemy t� wyj�tkow� "wi�". Po tym wszystkim czuj� si� �wietnie, wreszcie nie musz� ok�amywa� cz�ci os�b, kt�re znam. Pozosta�a jeszcze mama i ciotki do pe�nej szczero�ci ale to ju� zupe�nie inna sprawa. Ujawniajcie si�!

Pozdrawiam.


Edytowane przez latte dnia 08-08-2010 11:45
W zale�no�ci czy chcesz by� kiedy� osob� publiczn� czy nie to wtedy coming out si� nie op�aca

http://biseksualisty-geja.blog.onet.pl/

ugg australiamiles northwest of Detroit, where friends and relatives were praying for their safe return."We're crazy trying to figure out what might be going on," said Tony Costanzo, Stiefel[url]thomas saboschool board vice president. "Some of the best people in town were on that iagnosed earlier this ugg Associated Press her husband and Davidson regularly flew people to Mayo on a volunteer basis. The Freeds owned the plane."We've all been to Mayo Clinic for various reasons," Carol Freed said. "A lot of people cannot get a flight there due to time constraints ugg boots



Ja tylko napisa�em hipotetycznie w przysz�o�ci . Jeze�i ma zamiar kiedy� by� s�awny osob� publiczn�Smile

http://biseksualisty-geja.blog.onet.pl/

Nie wiem co mam zrobi�.Wczoraj wieczorem niechc�cy nie skasowa�em historii w swojej przegladarce i moja starsza siostra wesz�a na moj� poczt� gdzie by�y wiadomo�ci z r�nych portali gejowskich.Nic na to nie powiedzia�a tylko z jakies 5 sek. popatrzy�a na to i szybko sie wylogowa�a.Teraz nie wiem co mam jej powiedzie� gdy wykrzyczy mi to podczas naszych cz�stych k��tni.Co mam w tedy jej powiedzie�?Prawd� czy np."Co Ci� to k**wa obchodzi".Dorad�cie mi co�.

Prawd� raczej .Zobaczysz czy cie naprawd� kochaSmile

http://biseksualisty-geja.blog.onet.pl/

Ja si� nie ujawnie przynajmniej narazie bo si� cholernie boj� i nie mia� bym �ycia Smile ojciec napewno wyrzuci� by mnie z domu

Ja te� si� boj� ujawni� tylko 2 mich przyjaci� wie i jest zajebi�cie ale rodzicom nie powiem przynajmniej nie teraz mo�e jak si� wyprowadz� do Wroc�awia czy co�... w ka�dym b�d� razie jak b�d� mieszka� sam mo�e im powiem ale p�ki z nimi mieszkam to si� cholernie boje. Sad Niby moi rodzice wygl�daj� na tolerancyjnych ale to i tak mnie nie przekonuje

Zale�y wszystko od rodziny czy jest tolerancyjna czy nie.

http://biseksualisty-geja.blog.onet.pl/

Warto!!!!


Edytowane przez jeszczemlody dnia 05-10-2010 22:12
Warto!!! zaryzykowa�em i jestem szcz�liwy, zw�aszcza �e mieszkam z moim facetemSmile A nawet i rodzina jako� dobrze to wszystko przyj�a. Da sie �y�, i jest super

ja nie jestem w pelni gejem, bo jestem bi... Ale to tez cos takie wyznanie dla czlowieka... na poczatek powiedzialem moim przyjaciolom... ufalem im chociaz byli nowopoznani... potem w nerwach przy klotni powiedzialem tylko mamuni i wujkowi, ktory akurat byl u nas... najpierw nie zalapali o co chodzi potem wyszli z oszolomienia i zaakceptowali mnie takim jakim jestem... abstrahujac, wiedza moi znajomi z podworka... najblizsi przyjaciele i mamunia z wujkiem...

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 1