Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
zakaz

Zobacz temat

Pro�by rodzic�w.
Przedstawi� si� w innym dziale. Potrzebuj� szybko zasi�gn�� opinii. Mieszkam z rodzicami, wiedz� o mnie i nie akceptuj� tego ale staraj� si� nie docina�, nie rozmawia� o tym ze mn� za du�o, jest to dla nich ci�ka sytuacja poniewa� s� bardzo wierz�cy... Teraz nie jestem pewien czy to dobry w�tek Smile Przejd� do sedna. M�j ojciec przyszed� do mnie na rozmow� i pyta mi si� czy afiszuj� si� moj� orientacj�. Odpowiedzia�em zgodnie z prawd� �e nie, �e wie o mnie kilka os�b ale s� to osoby raczej zaufane... Chodz� do technikum dlatego nie chc� si� ujawnia�. Ale us�ysza�em �e w og�le nie licz� si� z ich uczuciami �e znajomi si� ich pytaj� wprost czy jestem gejem, na pewno si� tym wsz�dzie chwalisz i tym podobne. Moja odpowied� to "Przecie� nie mog� kontrolowa� tego co ludzie gadaj�, nie afiszuj� si� z tym ale przecie� wiesz jak takie rzeczy si� roznosz�". Wtedy us�ysza�em �e nie bior� pod uwag� tego �e z mojego brata mog� si� w szkole �mia�, �e ma brata peda�a (zabola�o mnie to bardzo), ale nie da�em si� ponie�� emocjom. Z moj� siostr� rodzice te� mieli problemy troch� innego typu, dlatego wykorzysta�em jej przyk�ad, powiedzia�em �e kiedy si� ze mnie koledzy �miali i pytali si� czy "to prawda" odpowiada�em �e to prawda i �e jestem z niej dumny �e ma odwag� �y� po swojemu, i �e tak jak ona ja nie mam si� czego wstydzi�. Nie wiem jak sko�czy si� ta sytuacja, us�ysza�em na odchodne to co zwykle �e jestem samolubny, �e nie my�l� o tym w jakim �wietle stawiam ich i tp itd. Mo�e ten temat ma na celu da� upust moim emocjom bo to �wie�a sprawa, ale chcia�bym te� uslysze� jak wy zachowaliby�cie si� w takiej sytuacji, jakich argument�w u�y� ? Mo�e jakie� artyku�y? Moi rodzice ewidentnie sobie z tym nie radz�. Pozdrawiam i licz� na odpowied�.

niech obejrz� "Modlitwy za Bobiego"

Witaj.
My�l�, �e najwa�niejsze dla Twojego zdrowia psychicznego jest �y� w zgodzie ze sob�.
Nie masz �adnego wp�ywu na to, co ludzie gadaj�. Ale tez uwa�am, ze opinie innych nie s� istotne i nie powinny mie� wp�ywu na Ciebie. Ty znasz swoj� warto��.
Nie �yje sie po to, by zadowala� innych, �yje sie dla siebie, by by� szcz�liwym.
Rodzicom polecam ksi��ke Roberta Biedronia "T�czowy elementarz". jest jeszcze jaka� broszura, nie pami�tam, spr�buj� Ci j� zdoby�.
Trzymaj sie.

Pozdrawiam.
M.

Lecz si� na g�ow� jak czujesz potrzeb� lukaszkuba

Odechciewa sie �y� tak naprawd�. Zastanawiamy sie wsp�lnie czy niepowinienem zmieni� szko�y na szkole z internatem.

dizzy napisa�/a:
Proponuj� elektrowstrz�sami, pokazuj�c przy okazji zdj�cia fajnych kolesi, do momentu zgonu albo wytworzenia odruch�w jak u ps�w pana Paw�owa! <facepalm>

To wszystko ju� by�o, niestety. I nie tylko to.
Ale takie Frondelki maj� zamiar znowu leczy� innych, cho� to ich nala�a�oby leczy�

lukaszkuba napisa�/a:
Gonzo_pl gdyby� by� absolutnie pewien �e tego sie nieda wyleczy� powiedzia�by� �e nie mam racji i by� by� kultularny a nie obra�liwy


Moze i da sie wyleczyc, nic nie wiadomo. Zupelnie latwiej jest, gdy osoba ta nie jest w stanie zyc z mysla, ze jest homoseksualista i nie chce tak zyc. Co innego, gdy osoba ta jest w pelni swiadoma swojej orientacj� i ja akceptuje lub chociaz sie stara. Takie leczenie to nie jest rzucanie papierosow, zaprzetanie picia alkoholu czy innych nalogow. Tutaj trzeba walczyc z soba, z myslami itd - co wedlug mnie jest zajebiscie trudne. Na przyklad podam ile znasz osob, ktore pala i rzucily palenie? Ile znasz osob, ktore palily lecz wrocily do palenia? To oczywiscie jest moje zdanie na ten temat.

Maxymalny, wspolczuje Ci. Dlatego ja sam nie mowie nikomu o swojej orientacji, bo boje sie tego. Nie chcialbym zranic bliskich, a co najgorsza stracenia ich. Rodzice powinni kochac Cie takiego jakim jestes. Gdybys byl nieuleczalnie chory (pisze tu o chorobach typu adhd itp) to wstydziliby sie z Toba wychodzic? No, bo co powiedza inni... Tak to jest jak nikt nawet nie stara sie Nas zrozumiec...

Trzymaj sie Smile.

Zupelnie nie rozumiem, jak mozna niby leczyc cos,co nie jest chorob�...
Rude w�osy tez mozna leczy�? A niebieskie oczy?
Tutaj jest film o mechanizmach powstawania dyskryminacji.W�a�nie pod tytu�em "Niebieskoocy". dost�pne s� wszystkie cz�ci.
http://www.youtub...OOCQ_C7pKk

Maxxymalny, dla Twoich rodzic�w. Tutaj na stronie Kampanii Przeciw Homofobii mo�esz �ciagn�� broszur� "My, rodzice. Pytania i odpowiedzi rodzic�w lesbijek, gej�w i os�b biseksualnych "
http://www.kph.or...publikacje


Dzi�kuj� wam wszystkim za pomoc. Rozmowa bardzo mi pomaga. Widz� ze wielu z was boi sie tego kroku kt�ry ja ju� mam za soba

Tez nie wiem czy takie cos istnieje - jak dla mnie jest to niedowykonania. Ja jedynie wyrazilem swoje zdanie. Jak wprowadzilem w blad to przepraszam, a zaraz wezme sie za lekture Marku Smile

Maxxymalny ka�dy si� boi, ja tak�e. Wiele lat �y�em w k�amstwie, ale teraz widz� r�nic�. jestem wolny, mog� by� soba, moge swobodnie rozmawia�, mam wsparcie przyjaci� w swoich problemach.
Czasem ten fakt po prostu naturalnie wyjdzie w rozmowie, nie sprawia mi to �adnych problem�w.Nie jest to DLA MNIE �adna wstydliwa tajemnica do wyznania. A je�li ja siebie traktyje normalnie, inni te�.

teh6, nie zamierzalem Ci� urazic Smile moje s�owa nie odnosi�y si� doTwojej wypowiedzi. Wink

lukaszkuba tu masz racj�. �ycz� Tobie, by i Ciebie B�g uzdrowi� z fa�szu. Bo ja w fa�szu nie �yj�.
A jedyne leczenie jakie mo�e byc potrzebna gejowi, to wsparcie psychologiczne w procesie akceptacji.
I takiej akceptacji siebie zycze Tobie, bo chyba ci�ko jest kiedy si� siebie nie akceptuje

A co ma wiara w Boga do bycia gejem czy lesbijk�? Bycie tak� osob� znaczy by� z�ym cz�owiekiem? Raczej nikt takiego stanu rzeczy nie wybiera... Sorry za ten ma�y off top, ale takie gadanie mnie irytuje :/


Edytowane przez Shogun dnia 03-01-2013 00:21
2 miesi�ce nie wi�cej. Nie zaakceptuj� tego. O ile ojciec sie stara to wszelkie pr�by u�wiadamiania matki takimi filmami jak modlitwy za bobiego nie daj� rezultatu. Nawet nie obejrzala, stwierdzi�a ze to moja wina ze jestem gejem bo gdybym da� mozliwosc Bogu naprawienia mojego umys�u to by�bym wyleczony. No coz, ze �wiadkami Jehowy nie osi�gnie sie pe�nej akceptacji.

Uuu, �wiadkowie... czarno to widz�...
M�j by�y by� z rodziny �wiadk�w Jehowy, rodzina uzna�a go za obca osob� i "wykl�a". G��wnie pod presj� wsp�lnoty religijnej.Matka od czasu do czasu nas odwiedza�a po cichu. Ale mnie i tak nienawidzila, bo jej syna uprowadzi�em Shock Wink

Z rodzina wychodzi sie najlepiej na zdjeciu. Nie moge sobie wyobrazic co czujesz, gdy rodzice zamiast Ciebie wybieraja kosciol. To to sie powinno leczyc, a nie normalnych ludzi, ktorzy sa wygnani poprzez orientacje. Moj ojciec teraz sprzedalby mnie za krate browarow, a gdy dowiedzialby sie o orientacji to by doplacil by mnie wzieli Pfft. Wiec nie jestes sam. Pokaz im, ze jestes twardy!


Edytowane przez teh6 dnia 03-01-2013 15:45
Gonzo.pl zabawne bo podejrzewam ze ja i moj chlopak b�dziemy mieli podobn� sytuacj�, on tez b�dzie tym z�ym kt�ry zrobi� z synka geja.

Ja jeszcze nikomu o mojej orientacji nie powiedzia�em. Tak naprawd�, to na tym forum m�wi� pierwszy raz, �e jestem gejem. Jako� jeszcze sam mam problem z zaakceptowaniem samego siebie, ale staram si�. A co do Ciebie maxxymalny, to zarazem podziwiam Ci� i Ci wsp�czuj�. Jedyne co mog� Ci poradzi�, to nie tra� si�y i daj mo�e matce wi�cej czasu na zaakceptowanie twojej orientacji.

Pozdrawiam Smile

everybody napisa�/a:
niech obejrz� "Modlitwy za Bobiego"



Wspania�y film i mo�e pom�c

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 2