Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
przyjazn

Zobacz temat

potrzebuje dobrej rady
witam
mam 25 lat, pracuje i ucz� si� ,nigdy w �yciu nikomu nie przyzna�em si� �e jestem gejem poniewa� wiem ze ogromna ilo�� ludzi na kt�rych mi zale�y odwr�ci�a by si� odemnie.Moim problem jest moje w�asne "ja" z kt�rym nie potrafi� si� pogodzi�, nie akceptuje tego kim jestem, tak zosta�em wychowany przez matk� i spo�ecze�stwo w kt�rym dorasta�em.Przez cale swoje �ycie udaje kogo� kim nie jestem, w dodatku jestem typem melancholika kt�ry bierze wszystko strasznie do siebie i nie potrafi mie� dystansu do pewnych spraw.Od dziecka marze o starszym m�skim facecie kt�ry b�dzie si� o mnie troszczy� i opiekowa�, jestem jak kobieta w m�skim ciele, my�l� jak kobieta, czuje jak kobieta mam w sobie zero z m�sko�ci.Moj problem polega na pewnym facecie w kt�rym si� zakocha�em...zakocha�em si� tak mocno ze posunelem sie do tego stopnia �e nawi�za�em z nim wie� typu ojciec-syn byle tylko si� do niego zbli�y�.Rzecz w tym ze mylslalem �e mi to wystarczy ale z ka�dym dniem jest coraz gorzej, strasznie poci�ga mnie seksualnie, a� wr�cz p�on� jak widz� go bez koszulki, no i na dodatek jestem strasznie zazdrosny o niego a ju� w szczeg�lno�ci o jego �on�.Jest mi z tym strasznie g�upio, nie wiem co mam zrobi�, pr�buje �y� dalej ale wci�� wyst�puje miedzy nami konflikt bo nie powiem mu kim jestem(nigdy w zyciu tego nie zrobie)w dodatku jestem skazany na jego towarzystwo bo pracujemy razem.Stara�em si� kogo� pozna�, ale nie ma na to odwagi za� na czatach wszystkich interesuje tylko d�ugo�� mojego cz�onka i czy mam skypa:Smile
m�g� by mi kto� jaka� rade dac?mo�ne ktos ma podobnie
p.s: przepraszam za bledy ale jestem tuman do potegi

Przede wszystkim zako�cz relacj� z �onatym facetem, bo to si� dobrze nie sko�czy...
Po drugie, znajd� jedn� lub dwie osoby, kt�rym mo�esz zaufa� i si� wyoutuj. Zanim to zrobisz, mo�esz przecie� wcze�niej pozna� ich zdanie o gejach, nie m�wi�c, �e sam nim jeste�.
Na czatach nie wszyscy pytaj� o cz�onka i skype, nie przesadzaj prosz�.
M�sko�ci mo�na si� nauczy�. Skoro nie masz jej wcale, to zainwestuj w siebie - zarost, si�ownia, ciuch, m�skie hobby. Licz� si� ch�ci a nagrod� b�dzie to, �e pewniej si� poczujesz i staniesz si� dla wielu bardziej atrakcyjny. Nie m�wi�, �e masz sta� si� macho, ale �eby� przesta� przypomina� panienk�.

witaj jako kuba moge tobie powiedziec iz na prawde masz problem ze soba. jezeli boisz sie o tym oogadac z osobami ze swojego otoczenia to idz do psychologa. i nie traktuje cie jak wariata!!! rozmowa z psycholog na pewno ci pomoze.


Edytowane przez Pawel19kuba23 dnia 27-12-2012 01:32
szarakus napisa�/a:
M�sko�ci mo�na si� nauczy�. Skoro nie masz jej wcale, to zainwestuj w siebie - zarost, si�ownia, ciuch, m�skie hobby. Licz� si� ch�ci a nagrod� b�dzie to, �e pewniej si� poczujesz i staniesz si� dla wielu bardziej atrakcyjny. Nie m�wi�, �e masz sta� si� macho, ale �eby� przesta� przypomina� panienk�.

Znowu Ciotka Dobra Rada?
Padrzonk nie napisa�, �e przeszkadzaj� mu jego cechy. Dlaczego ka�esz mu udawa� kogo� innego?
Zamiast pom�c mu w akceptacji siebie, tacy, jak ty ka�� mu udawa� heteryka.
To on robi ca�y czas i ma tego dosy�, je�li potrafisz czytac�ze zrozumieniem, w co cz�sto w�tpi�.

Padrzonk, nie jeste� �aden tuman, nie zauwa�y�em,�eby� b��d�w narobi�. Smile
Na pewno nie motaj si� w uczucie do �onatego faceta bo zaszkodzisz sobie i emocjonalnie, i w pracy, i w �yciu.
To jest bardzo dobry pomys�, �eby� spotyka� si� z psychologiem, kt�ry pomo�e Ci poznac, zrozumiec i zaakceptowac siebie.

Pozdrawiam.
M.

Doskonale rozumiem co czujesz.
Sam przez wiele lat nie akceptowa�em mojej odmienno�ci seksualnej, co mia�o du�y wp�yw na ca�e moje �ycie : izolowa�em si� od ludzi, ba�em �e kto� si� dowie, no i oczywi�cie zakochiwa�em si� w ludziach, kt�rzy nie byli w stanie odwzajemni� moich uczu�, co czasami naprawd� boli.
W pewnym momencie cz�owiek zatraca w�asn� osobowo�� przez takie post�powanie, bo jego "prawdziwe ja" jest spychane i odrzucane.

Rady s� proste :
1. Znajd� sobie kilka zaufanych os�b, i powiedz im prawd�. Poka� im si� jako "prawdziwy ty". Je�li inni Ci� zaakceptuj�, �atwiej ci b�dzie zaakceptowa� samego siebie.
2.Mi�o�� zwalczaj mi�o�ci�. Po prostu znajd� sobie ch�opaka.
Wtedy uczucie do �onatego kolesia nie b�dzie Ci� ju� tak przyt�acza�, no i b�dziesz m�g� zaspokoi� potrzeby, kt�rych �onaty nie jest w stanie zaspokoi�.


Edytowane przez PanFilozof dnia 27-12-2012 10:02
padrzonk napisa�/a:
jestem jak kobieta w m�skim ciele, my�l� jak kobieta, czuje jak kobieta mam w sobie zero z m�sko�ci.


Mo�e Ty w takim razie jeste� transseksualny?

dziekuje bardzo wszytskim za rady i pomoc Smile
z moim problemem by�em ju� u psychologa ale ten skierowa� mnie do psychoterapeuty co sko�czy�o si� przepisaniem mi tabletek kt�re mnie strasznie ot�piaj� i wogule nie pomagaj�(przesta�em je bra�)
Chcia� bym si� zastosowa� co do porady aby pozna� kogo� bliskiego kto bedzie mnie akceptowal takim jakim jestem, ale nie bardzo mam na to odwag�, cale �ycie udawa�em kogo� kim nie jestem i ukrywa�em swoj� prawdziw� to�samo�� chcia�bym w ko�cu poczu� si� przy kim� swobodnie
jeszcze raz dziekuje za dobre rady i po�wiecony mi czasSmile


Nie wiem, w jakim celu te tabletki...
Ale wiesz, je�eli chcesz co� osi�gn�� w terapii, to trzeba j� kontynuowa�. Powiedzie�, �e leki nie pomagaj�, dobra� inne, albo ca�kiem z nich zrezygnowa�, ale pod kontrol� lekarza. Bo leki zapisuje lekarz, a nie psychoterapeuta, cho� tak by wynika�o z tego, co piszesz.
Ja tu my�la�em w�asnie o psychoterapii, o wizytach u psychologa.

Nie jestem psychologiem ani psychoterapeut�, ale w jaki spos�b tabletki maj� Ci pomoc w zaakceptowaniu samego siebie? o.o

Chcia� bym si� zastosowa� co do porady aby pozna� kogo� bliskiego kto bedzie mnie akceptowal takim jakim jestem, ale nie bardzo mam na to odwag�, cale �ycie udawa�em kogo� kim nie jestem i ukrywa�em swoj� prawdziw� to�samo�� chcia�bym w ko�cu poczu� si� przy kim� swobodnie


Nie musisz od razu ludziom m�wi� �e jeste� gejem, po prostu staraj si� by� w stosunku do nich bardziej szczery je�li chodzi o twoj� osob�. Samo to post�powanie powinno poprawi� troch� twoj� sytuacj�, bo b�dziesz mia� poczucie, �e ci ludzie Ci� lubi� za to kim jeste�, a nie, kogo udajesz.
Nawi�zuj�c co raz lepsze kontakty z innymi lud�mi, z czasem zauwa�ysz, czy mo�esz im powiedzie� o swojej orientacji czy nie.
Oczywi�cie to nie b�dzie takie hop-siup, to proces kt�ry niestety trwa troch� czasu(w moim przypadku otworzenie si� na innych ludzi i samoakceptacja trwa�a z rok), ale takie rzeczy najlepiej osi�ga� powoli - krok po kroku.

Poza tym, od czego jest internet? Tutaj jest ca�e mn�stwo takich os�b jak ty : zak�opotanych, niepewnych, szukaj�cych odpowiedzi na to co ich nurtuje.
Ja co prawda nie pasuj� do �adnych kryteri�w na osob� kt�rej szukasz, ale gdyby� mia� potrzeb� pogada�/zwierzy� si� to nie kr�puj si� i pisz mi na pw/gg

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 7