Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
zakaz

Zobacz temat

Film na wiecz�r
Szukam jakiego� przyjemnego filmu erotycznego o gejach w roli g��wnej. Nie chodzi mi o same pokazanie zwi�zku, ale prawda, to te� jest wa�ne, chodzi mi o film, w kt�rym obok tych spraw dotycz�cych zwi�zku znalaz�y si� te� sceny czysto erotyczne.

Filmy-dramaty i obyczajowe ju� znalaz�em, jak Tajemnice Brokeback Mountain, Intymno��, To tylko seks, Seks to nie wszystko. Modlitwy za Bobby'ego, Pi�kna rzecz, Zejd� na ziemi�, Boy Culture, Patrik 1,5.

Szukam teraz filmu, najlepiej o gejach, ze scenami erotycznymi, lecz, je�li si� da, bez seksu analnego. Wiem, mam wymagania, ale chodzi mi o jakie� lekkie erotyczne kino na wiecz�r z ch�opakiem.

Przy��czam si� do pro�by Wink

Hmmm... Widzia�em te tytu�y, ale nie wiem czy z lektorem znajd�... Bo, mimo, �e znam angielski, to wol� s�ysze� polsk� mow�. Tak si� tylko skupiam na napisach.

�ci�gn��em Latter Days i Shelter. Zobaczymy... A co s�dzicie o Zupe�nie inny weekend? Dla mnie to by� do�� smutny film. Napisa�em w�asn� recenzj� tego, w oparciu o recenzj� z filmweb.

"Weekend" jest niezwykle romantyczn� antyromantyczn� histori�. Wydaje mi si�, �e jest to najlepsze okre�lenie na film, kt�ry pokazuje, �e mi�o�� nie wszystko zwyci�a. Re�yser opowiada jednak o tym w taki spos�b, �e ka�dy zat�skni za podobnym uczuciem.

Bohaterami s� Russ i Glen, dw�ch gej�w, kt�rzy spotkali si� w klubie i wyl�dowali w ��ku. Jednorazowy numerek przerodzi si� w co� wi�cej, kiedy nast�pnego ranka zaczn� ze sob� rozmawia�. Potem spotkaj� si� ponownie - kolejne rozmowy, coraz wi�ksza blisko��. Wbrew sobie samym poczuj�, �e rodzi si� mi�dzy nimi silna wi�. Poddaj� si� jej, cho� wiedz�, �e zwi�zek nie ma przysz�o�ci. Glen bowiem w�a�nie wyje�d�a do Stan�w, gdzie przez kolejne dwa lata b�dzie si� uczy� o wsp�czesnej sztuce.

Andrew Haigh pozytywnie mnie zaskoczy�. Spodobali mi si� g��wni bohaterowie. Bardzo �atwo potrafi�em nawi�za� z nimi relacj� emocjonaln�. Re�yserowi uda�o si� w spos�b niezwykle prawdziwy opowiedzie� o rodz�cym si� uczuciu. Bardzo intymne zdj�cia sprawi�y, �e wr�cz fizycznie odczuwa�em to, co dzia�o si� pomi�dzy postaciami. Owa wi� sama sta�a si� bohaterem, fascynuj�cym w swej kruchej delikatno�ci.

Re�yser postawi� na proste �rodki i bliski kontakt kamery z postaciami. To by� strza� w dziesi�tk�. Wida�, �e Haigh rozumie, czym jest obraz w kinie, i potrafi go wykorzysta� na swoj� korzy��. W warstwie scenariuszowej uda�o si� uzyska� podobny stopie� autentyczno�ci. Chodzi mi o to, �e pokazane sceny mog� mie� miejsce naprawd�. Jestem wr�cz przekonany, �e re�yser opar� tekst na obserwacjach w�asnych i swoich znajomych. "Weekend" pozwoli nam na spojrzenie inaczej na spraw� homoseksualizmu. Pr�no szuka� w nim zniewie�cia�o�ci. Pr�no szuka� podzia�u, jak g�osi stereotyp, na „�on�” i „m�a” w zwi�zku homoseksualnym. Nie my�l� jedynie o seksie. Prawda, seks w filmie jest ukazany, lecz jest to po prostu dope�nienie zwi�zku bohater�w. Bohaterowie du�o rozmawiaj� ze sob�, za� ani po g�osie, ani po zachowaniu, ubiorze, og�lnym wygl�dzie nie spos�b odr�ni� ich od zwyczajnych os�b na ulicy.

„Weekend” da� mi potwierdzenie tego wizerunku geja, jaki osobi�cie sobie wyrobi�em, mam nadziej�, �e film przyczyni si� do wi�kszej tolerancji wobec os�b homoseksualnych w naszym spo�ecze�stwie.


Edytowane przez Cherit dnia 14-07-2012 23:55
Wiecie co fajny zapowiada si� te� francuski film Be Born in 68 nie obejrza�em go nigdy bo gdy go �ci�gam wyskakuje jaki� b��d i nie mog� obejrze�. Mo�e kto� co� poradzi? Mo�e kto� ogl�da� ten film?

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (2) :

Go�ci: 7