Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
tv

Zobacz temat

Comming out - czy warto?
Cze��.

Ostatnio du�o rozmy�lam czy si� ujawni� czy nie, o tym �e jestem gejem nie wie nikt, chocia� par� os�b na pewno si� domy�la, wraz z moj� mam�. Do bycia gejem przyzna�em si� 2 osobom ale ze �wiata wirtualnego wi�c to raczej nie to samo.

Czasami mam wielk� ochot� to wykrzycze� bo chowam to w sobie, nawet najlepszym przyjacio�om nie jestem w stanie o tym powiedzie�, chocia� mo�e si� domy�laj�. Mam dosy� banalnego udawania i noszenia maski, bo najgorsze jest nie m�c by� sob�, czy� nie? Og�lnie w moim wieku nie wiem czy sens jest si� ujawnia�, pewno b�d� problemy w szkole.. Oczywi�cie nale�y si� tym absolutnie nie przejmowa� no ale jednak jakie� na prawd� przykre s�owa mog� zabole�.

Zawsze uwa�a�em �e comming out to jest jaka� �atwa i banalna sprawa ale dzi� mam w�tpliwo�ci. Przez jaki� czas uwa�a�em �e to czy jestem gejem czy nie to w sumie nikogo sprawa i �e bezsensem jest np. zasi��� z rodzicami i powiedzie� jestem gejem no bo to tak samo jak hetero by usiad� z rodzicami i powiedzia� jestem hetero, je�li rozumiecie o co mi chodzi. �e to po prostu moja sprawa co wol�. I zamiast jakiego� wielkiego comming outu, gdybym znalaz� tego ch�opaka to po prostu po jakim� czasie przyprowadzi� bym go do domu i przedstawi� jako swojego ch�opaka.. Oczywi�cie wywo�a�o by to pewnie jaki� szok u rodziny czy znajomych no ale to moja sprawa tak, ludzie hetero nie lataj� do oko�a i nie m�wi� ka�demu �e s� hetero.

Ostatnio zw�tpi�em w t� wizj� poniewa� w tv ostatnio by�y sekrety chirurgii i by�y tam dwie lesbijki i moja mama �e to fu takie obrzydliwe, �e haftnie i odwraca�a wzrok a ja do niej powiedzia�em �e co Ci to przeszkadza a ona �e ma nadziej� �e ja taki nie jestem. Do tamtego momentu zawsze wydawa�o mi si� �e jest tolerancyjna bo zawsze m�wi�a �e wolno� tomk�w w swoim domku. Nie jest jaka� bardzo religijna wi�c to nie czyni problemu �e niby grzesz�.

Teraz nie wiem co pocz��, czy si� ujawni� i jak czy w og�le nic nie m�wi� i zastosowa� sw�j pogl�d w praktyce.. Nie wiem ju� sam.

Widzisz ludziom spoza �rodowiska, kt�rzy nie maj� styczno�ci z t�czowo�ci� wydaje si� to nienaturalne, obrzydliwe bez wzgl�du na to czy s� wierz�cy czy nie. Moim zdaniem powiniene� poczeka� i ujawni� si� gdy b�dziesz w pe�ni pewien swojej decyzji. Jeste� m�ody i masz czas, Jest to powa�na decyzja, kt�rej skutk�w nie cofniesz. Osobi�cie ujawni�em si� przed jedn� osob� do tej pory, z czego jestem zadowolony, poniewa� po raz pierwszy w �yciu zrzuci�em ca�y ci�ar z serca, niczego nie musz� udawa� przed t� osob�. Jestem w pe�ni sob� Pfft. Dlatego podsumowuj�c : ruszaj ma�ymi kroczkami. Powiedz najpierw osobie kt�rej teraz ufasz najbardziej. Nie skacz od razu na g��bok� wod�


Moim zdaniem na prawd� warto. Daje to poczucie wyzwolenia, ulgi, i cz�sto �wietego spokoju - koncz� si� kretynskie pytania czemu nie masz dziewczyny albo kiedy si� o�enisz.
A sama decyzja nie jest �atwa nie m�wi�c o samym akcie. Zw�aszcza przed rodzicami. Potem jeszcze trudny okres przyzzwyajenia ludzi oczywi�cie.
Ja ju� od dawna stosuje technike m�wienia i korygowania ludzi przy pierwszej okazji. Szybko si� wysiewa w ten spos�b kretyn�w.

Ka�dy powinien decydowa� o ujawnieniu sam, wed�ug w�asnego rozeznania...

szczerze, nie polecam ujawniania si� przed wyprowadzk� od rodzic�w, gdy powiedzia�em matce by�a za�amana, a teraz ju� prawie nie mamy kontaktu, w sumie sam nie czuje potrzeby gadania z ni�, ona i tak nie rozumie tego

Ja od�y�em jak powiedzia�em swojej rodzinie i przyjacio�om .
Moja rodzinka przyj�a zar�wno mnie jak i mojego ch�opaka bardzo pozytywnie my odwiedzamy zar�wno moich jak i jego bliskich.
Jest naprawd� l�ej na duszy jak nie musisz si� ukrywa�.
Pami�tajcie to jest wasze �ycie i warto si� nim cieszy�.

Wszystko zalezy tak naprawd� od tego co ty chcesz a nie co inni na ten temat powiedz�! -> w�asnie do tego musisz dojrze� Wink

U nas sytuacja: ja ->Kuba powiedzia�em swoim rodzicom, znajomym o sobie. Przyj�li to z du�ym zdziwieniem ( by�em przygotowany na wyprowadz�) i w pe�ni zaakceptowali. Po �mierci taty, Pawe� zamieszka� ze mn� na sta�e u mnie w domu. Mama oraz brat traktuj� go jako cz�onka rodziny i wiedz� i widz�, �e �pimy razem Wink nikomu to nie przeszkadza.
Mama jest zadowolona bo ma pomocnika przy ogarni�ciu ca�ego domu xd
Z kolei z moimi znajomymi te� luzik wiedz� i akceptuj�

Pawe� nie mieszka z rodzicami ale nie chce im m�wi�, poniewa� wie, i� straci z nimi kontakt ca�kowicie, a na to nie jest narazie gotowy.

Dlatego Pami�taj to ty musisz by� na to gotowy, nie s�uchaj opinii czy warto si� ujawni� czy nie, poniewa� tylu ilu gej�w tyle opinii. Z racji, �e zadajesz to pytanie znaczy, i� chyba jeszcze to nie jest ten moment dla Ciebie.

�yczymy powodzenia

Kuba zgodz� si� z tob� �e to jest osobista decyzja ka�dego z nas czy i kiedy ujawni� si�.
Ale odpowiedz mi czy lepiej i �atwiej Ci si� teraz �yje ???


Edytowane przez Jasiek dnia 05-01-2014 16:58
Pewnie �e jest lepiej, gdy nie musisz udawa� i si� kry� Wink

Twojemu ch�opakowi �ycz� aby jego ujawnienie si� by�o pozytywnie odebrane bo ka�dy ma takie nadziej� �eby w ko�cu by� w pe�ni szcz�liwym Smile

dzi�kuj�, przeka�� teraz aktualnie spi - bo jest chory. A te�ciowa go poi i karmi lekarstwami xd.
My�l� �e twoje �yczenia cyt"�ycz� aby jego ujawnienie si� by�o pozytywnie odebrane bo ka�dy ma takie nadziej� �eby w ko�cu by� w pe�ni szcz�liwym Smile"
nale�� si� wszystkim, poniewa� ka�dy z nas musi zrozumie�, �e b�d� w tej wyj�tkowej sytuacji tzn. bycie gejem nie jest przekle�stwem i ka�dy ma prawo do bycia szcz�liwym

Tak tyczy si� to nas wszystkich.

Ps te� mam spoko te�ci�w Pfft

Ja ujawnilem sie przyjacielowi - z jednej strony czuje ulge, a z drugiej zaklopotanie, bo...sie w Nim zakochalem Sad.
Lecz teraz rozmawiamy swobodniej...na kazdy temat i co najwazniejsze : nie mamy tajemnic, bo po to jest przyjazn.

Pozdrawiam.

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 3