Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
tv

Zobacz temat

Czy jeste� wyoutowany?
Tak, jestem jawnym gejem Tak, jestem jawnym gejem 12%[3 g�os�w]
Nie, ma�o kto wie, �e jestem gejem Nie, ma³o kto wie, ¿e jestem gejem 35%[9 g�os�w]
Nikt nie wie, �e jestem gejem Nikt nie wie, ¿e jestem gejem 54%[14 g�os�w]
G�os�w og�em : 26
Coming out
Na pocz�tek pozytywny i motywuj�cy filmik.

http://www.tvp.pl...my/9640275

Ja to potwierdzam swoimi w�asnymi odczuciami, otwarto�� daje wolno��, a im wi�cej si� o tym m�wi, tym bardziej staje si� to normalne.
Mo�na zacz�� od reagowania na chamskie �arty o peda�ach, nie reaguj�c dajemy przyzwolenie...
Mo�na zacz�� od wirtualnego, stopniowego coming outu na Facebooku, wklejania materia��w organizacji r�wno�ciowych, w��czenia si� w ich dzialalno��.
To daje odwag� i oswaja znajomych z naszymi pogl�dami.

Mo�e w tym temacie napiszecie o swoich coming outach, ale tez i o problemach z ujawnieniem si�.

Znalaz�em ciekawy artyku�, ca�o�� do przeczytania tutaj
http://www.edziec...ency_.html

"Nastolatki homoseksualne czuj� si� cz�sto jak odszczepie�cy" - o sytuacji m�odych gej�w i lesbijek [WYWIAD]

Wi�kszo�� m�odzie�y homoseksualnej miewa my�li samob�jcze i czuje si� osamotniona - wynika z bada� na temat sytuacji spo�ecznej os�b homoseksualnych, biseksualnych i transp�ciowych.
Z badania, w kt�rym wzi�o udzia� ponad 11 tys. os�b LGBT (lesbijek, gej�w, os�b biseksualnych oraz transp�ciowych), wynika, �e 63 proc. m�odzie�y homoseksualnej my�la�o o samob�jstwie. W grupie nastolatk�w heteroseksualnych ten odsetek wynosi 12 proc. Badanie, przeprowadzone przez Kampani� Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz Fundacj� Trans-Fuzja, wykaza�o, �e m�odzie� homoseksualna do�wiadcza cz�stych atak�w przemocy fizycznej i psychicznej - do tego typu napa�ci cz�sto dochodzi w szko�ach i na uczelniach (ponad 30 proc. przypadk�w). Sprawcami przemocy fizycznej s� w wi�kszo�ci nieznajomi (68 proc.), ale nierzadko tak�e koledzy i r�wie�nicy (36,2 proc.). M�odzi geje i lesbijki s� obiektami plotek i ofiarami agresji s�ownej i fizycznej. Prawie po�owa z nich do�wiadczy�a przemocy psychicznej, by�a o�mieszana i obra�ana. Dojmuj�ce poczucie osamotnienia i l�k przed brakiem akceptacji sprawiaj�, �e 90 proc. ofiar przemocy nie powiadomi�o o niej policji. Blisko 70 proc. badanych ukrywa swoj� orientacj� przed kolegami i nauczycielami. Ponad 60 proc. m�odych os�b LGBT wtajemniczy�o kogo� z rodziny: najcz�ciej siostr� lub matk�. Akceptacja, jak wynika z raportu, naj�atwiej przychodzi rodze�stwu

To wynika z bardzo wielu czynnik�w, m.in. z ca�okszta�tu �ycia os�b homoseksualnych, z braku wsparcia w otoczeniu. M�odzie� homoseksualna nie dzieli si� z nikim informacjami zwi�zanymi ze swoj� orientacj�, jest bardzo osamotniona. Cz�sto nie m�wi nawet rodzicom i bliskim przyjacio�om, wi�c odpada nawet ta droga wsparcia. Powiedzenie kolegom ze szko�y mo�e skutkowa� przemoc�, o czym te� piszemy w raporcie. M�odzi ludzie sami odczuwaj� strach, kiedy odkrywaj� swoj� orientacj�, bo sami przecie� dorastaj� w�r�d stereotyp�w i boj� si�, �e b�d� samotni, �e nigdy nikogo nie znajd�, bo ujawnienie si� jest za trudne.
(...)
Co mo�na poradzi� nastolatkowi, kt�ry w�a�nie odkry�, �e jest gejem czy dziewczynie, kt�ra odkrywa, �e jest lesbijk�? Co mog� zrobi�, �eby nie czu� si� samotnie, �eby by�o im �atwiej?

Nie ma jednego przepisu dla ka�dego. Przede wszystkim trzeba s�ucha� siebie. Coming out to powa�na sprawa, daje du�e poczucie ulgi, ale mo�e te� mie� r�ne niechciane konsekwencje. Warto zacz�� od os�b nam zaufanych. To oczywiste, �e odkryciu swojej orientacji seksualnej towarzyszy zastanawianie si� i w�tpliwo�ci, dlatego warto poszuka� kogo� zaufanego, jednej osoby, kt�rej mo�emy si� zwierzy�. Wtedy to poczucie osamotnienia jest mniejsze. Warto mie� osob�, kt�ra b�dzie naszym sojusznikiem, gdyby co� si� wydarzy�o - jakie� akty przemocy, przypadkowe ujawnienie czy taki "hejting", o jakim wspomina�am. To wa�ne, �eby kto� by� wtedy przy nas.

Je�li nie ma kogo� takiego przy nas, mo�na poszuka� wsparcia w zewn�trznych �r�d�ach. My na przyk�ad mamy psychologa, do kt�rego mo�na napisa� maila - to dobre rozwi�zanie dla tych, kt�rzy maj� problem z kontaktem osobistym i z dzwonieniem. Lambda Warszawa ma telefon zaufania. Natomiast bardzo przestrzegam i na pewno nie polecam udania si� na �lepo do psychologa! Je�li chcemy i�� do takiego specjalisty, musi to by� kto� z rekomendacji. W Polsce jest du�y problem z wiedz� i kompetencj�, wielu psycholog�w nadal operuje stereotypami i uprzedzeniami - taka wizyta mo�e wtedy bardziej zaszkodzi�. Warto p�j�� do kogo� poleconego, �eby nie eskalowa� jeszcze bardziej tego poczucia osamotnienia.

To w du�ej mierze, niestety, prawda. smutna i bolesna. nie mamy si� do kogo zwr�ci�, nie jeste�my akceptowani. "life is brutal". ale nie ma co za�amywa� r�k. trzeba podkasa� r�kawy, wzi�� sprawy w swoje r�ce i walczy� Smile nic na tym �wiecie nie dzieje si� od siedzenia, trzeba czynu, aktywnego czynu Wink

Za moment b�dziesz mia� okazj� do czynu. Cool

ale niestety-ja nie nale�� do tych odwa�nych Sad

To nie jest przyrodzona cecha. To tylko zachowania, my�lenie, kt�re mo�na zmieni�. Powoli. Smile

�ycie jest bezwgl�dne i nie zawsze daje nam to co by�my chcieli. Wej�cie w doros�o�� jest w naszym przypadku jest strasznie ci�kie ale i sam doros�y ma problemy z ujawnieniem si�.
Jak zareaguje rodzina i znajomi, czy odsun� si� ode mnie ?
Co powiedz� w pracy, jak b�d� mnie traktowa� ?
To s� dylematy kt�re chodz� za nami przez d�ugi okres.
Ale mamy, MUSIMY mie� dobre my�li kt�re uchroni� nas od za�amania a nawet podbuduj� nas do �ycia i dzia�ania dla naszego dobra.
Miejmy nadzieje �e ka�dy znajdzie w sobie t� moc.Smile

Jeszcze jak mia�em ch�opaka stwierzi�em �e je�eli m�j zwi�zek ma si� opiera� na prawdzie to wzzyscy powinni wiedzie� o tym �e jestem Gejem .. . Po co to ukrywa� ? rozuemim zdarza spotka� si� kogo� komu si� to nie podoba ale mam to gdzie� trzeba by� optymist� Grin

I kocha� siebie, a wtedy wszyscy inni mog� sobie zazdro�ci�. Grin

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 2