Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
romantyczny

Zobacz temat

Mocze si� w nocy
Cze��
Problem mi wr�ci� po kilku latach z powrotem.
Zacz��em si� moczy� w gimnazjum, potem w liceum mi przesz�o i teraz znowu powr�ci�o.
W gimnazjum jak si� koledzy dowiedzieli to wy�miewali mnie potem i przezywali mnie "siusiumajtek" albo "moczek".
Teraz ju� min�o sporo lat od tamtych czas�w i mam innych koleg�w, co nie wiedz� o tym, ale mam okazje wybra� si� gdzie� z kolegami na 3 dni. Ch�tnie si� wybiore, ale boje si�, �e b�d� mnie potem wy�miewa� jak zobacz�, �e si� mocz� w nocy.
Powiedzcie mi jak wy by�cie zareagowali gdyby kumpel si� w nocy zsika� w ��ku ?
Je�i si� juz zdecyduj� z nimi pojecha� na ten wypad to powiedzie� o tym, czy lepiej si� nie przyznawa� ? Nie wiem czy uda mi si� to ukry� jak b�dziemy razem nocowa� w domku letniskowym.
Dajcie mi szczere odpowiedzi prosz�.

Cze��, no pewien problem jest, ale my�l� �e nie jest to pow�d �eby od razu rezygnowa� z wyjazdu. Bo tak to nigdy w zyciu nigdzie nie pojedziesz. Je�li koledzy s� w porz�dku, nie jakie� "wie�niaki"(bez urazy dla ludzi ze wsi) Smile, nie b�d� z tego robi� problemu. Nie my�la�e� zasi�gn�� porady lekarza, czym to w�a�ciwie jest spowodowane ?
Jakim� pomys�em dla mnie s� np. pampersy ? Nie wiem jak to do konca z nimi jest. Nie wiem czy lepiej m�wi� wcze�niej czy nie, trudno powiedzie�. Ja bym chyba nie m�wi�, poczekaj na zdanie innych.
Przede wszystkim nie marnuj szansy wyjazdu Smile

nie no ja nie b�d� mia� tak zawsze (mam nadzieje) wed�ug tego co powiedzia� lekarz to mi to przejdzie samo z czasem, po prostu problem wr�ci� po d�ugim czasie spokoju i musze sobie z tym radzi�.
tak jestem ciekawy jak inni tutaj na to by zareagowali jak by waszemu koledze si� to przytrafi�o ?


Zada�em pytanie na forum bo jestem ciekawy odpowiedzi innych m�odych ludzi na ten temat. Tu �atwiej mi zapyta� ni� tak powiedzie� koledze "s�uchaj mocze si� jak �pi�, nie b�dzie ci to przeszkadza�?"
Je�li chodzi o lekarzy to nie s� zbyt pomocni.
U mnie to by�o tak, �e za dzieciaka w sumie nie mia�em tego problemu a dopiero w gimnazjum si� zacz�o i wtedy chodzi�em po lekarzach. Mia�em robione badania i wysz�o, �e wszystko jest w porz�dku, nerki dobrze pracuj�, p�cherz moczowy te� jest ok, nie wykaza�o �adnych problem�w. Wys�ali mnie te do psychologa, ten po zadaniu mi wielu pyta� stwierdzi�, �e skoro zacz�o mi si� to jak poszed�em do gimnazjum to mo�e to wynika� przez zmiane �rodowiska, otoczenia i nowe osoby, wtedy nie dogadywa�em si� z kolegami z klasy, oni raczej mnie nie lubili a ja nie chcia�em si� z nimi kumplowa�. Kilka wizyt u psychologa nie pomog�o ani ja sam te� nie odczu�em aby by� mi jako� pomocny i zrezygnowa�em z tych sesji. Lekarz og�lny powiedzia�, �e skoro fizycznie jestem zdrowy to wszystko jest dobrze i z czasem mi samo przejdzie bo jest du�o ch�opak�w z tym problemem nawet nastolatk�w, on tez miewa� ju� takich pacjent�w i z czasem po prostu to przechodzi a na razie poradzi�, �ebym sobie kupi� nieprzemakalne prze�cierad�o i pieluchy.
No i fakt u mnie to trwa�o do�� d�ugo (3 lata) i jak mia�em 16 lat to przesz�o Smile Potem by�o wszystko dobrze, zdarza�y si� czasem mokre noce ale tylko co jaki� czas a potem ca�kiem przesz�o. Niestety wr�ci�o, lekarz ostrzega�, �e jak tak d�ugo mia�em ten problem to to mo�e co jaki� czas wraca�. Podejrzewam, ze teraz te� podobnie jak dawniej to samo przejdzie i wol� poczeka� ni� chodzi� po lekarzach kilkana�cie razy aby na koniec si� dowiedzie�, �e wszystko jest dobrze "na razie ubieraj pieluchy a potem samo przejdzie"
Ze wzgl�du na niemi�e do�wiadczenia z kolegami z gimnazjum to boje si� jak to teraz odbior� obecni koledzy, niby jeste�my starsi, ale wiem, �e odebra� mog� to r�nie. Zastanawiam si� czy mo�e obr�ci� to jako� w �art, �e powiedzia� bym to �miej�c si� sam z siebie, odbior� to jako g�upi �art (oni lubi� g�upie �arty J�zyk) a jak nast�pnego dnia jak zobacz�, �e si� zla�em to powiem "ale przecie� m�wi�em, �e mi si� to zdarza" - na pewno mnie wy�miej� na pocz�tku jak zobacz� moje mokre spodnie, ale mam nadziej�, �e jak emocje opadn� i przestan� si� zwija� ze �miechu jak si� b�d� nabija�, �e si� zsika�em to zrozumiej�, �e jest to niezale�ne ode mnie. Niech si� po�miej�, ale �eby�my si� dalej kumplowali i �eby nie rozpowiedzieli tego dalej po znajomych (tego si� najbardziej obawiam). Chcia� bym mie� grono kilku koleg�w co wiedz� o tym.

Wszystko zale�y od tych go�ci jacy s�, je�li na prawd� w porz�dku to nie powinni robi� problemu, gorzej jak typ takich cwaniaczk�w. Tacy potrzebuj� kogo� do po�miania, co by si� kto� o tobie nie dowiedzia�, pr�dzej czy p�niej ludzie przestaj� gada�, znajdzie si� inny obiekt do wy�miewania. Ja pewnie by�bym troch� zdziwiony , ale jak bym zobaczy�, �e sprawia komu� to b�l/problem, na pewno bym si� nie �mia�, a pr�bowa� pom�c.
Tak �e co do tego obr�cenia w �art, sam musisz pomy�le� jaka mo�e by� reakcja twoich znajomych. Co do tych pieluch pr�bowa�e� kiedy� ? Pewnie jakie� za�atwianie si� przed snem i w trakcie np. ko�o 2 w nocy, nie pomaga ?

Pachnie mi to prowokacj�. Je�li si� moczysz to szukaj rady u lekarza, zr�b badania.

u lekarzy ju� by�em, badania zrobi��m, fizycznie jest wszystko dobrze, nerki dobrze pracuj�, p�cherz te� w porz�dku.
Poprzednio te� tak by�o i samo mi przesz�o jak sko�czy�em gimnazjum, teraz te� samo przejdzie tylko musz� si� z tym upora� przez kilka miesi�cy i b�de mia� znowu spok�j

a mikrobiologia? a neurologia?

kurde teraz ka�dy wsz�dzie doszukuj� si� prowokacji, nie popadajmy w ob��d

co noc sikasz do ��ka ? lol
hahahah dobre !!!!
u mnie w klasie w gimnazjum te� by� jeden taki co si� moczy� oj jak si� wyda�o do do ko�ca gimnazjum by� nazywany "szczoch"
ale weso�o by�o
z czasem nawet jak ju� si� tak z niego codziennie nie nabijali�my to przezwisko mu zosta�o hehe
na �wi�ta jak sobie wszyscy mieli robi� jaki� skromny prezent to my robili�my zrzutke na pieluchy dla niego �eby mu wr�czy� w prezencie, ale niestety w ko�cu nie wypali�o bo nie by�o odwarznego co by je poszed� kupi� (nie wiedzieli�my jakie to i gdzie si� je kupuje w takim rozmiarze Grin) a szkoda bo te� by by�o weso�o na �wieta Grin
Ale z czasem mu przesz�o bo teraz ju� si� nie moczy cho� pewno�ci nie mam bo w sumie nie nocowa� tak u kogo� z kumpli od tamtych lat Grin

...


Edytowane przez Rogal dnia 07-04-2015 07:45
Co innego w gimnazjum gdzie masz 13-16 lat, a w wieku 21 lat. Jednak ludzie chyba s� bardziej doro�li, nie to �e go bronie czy co�. Ale czemu on winien ?

Rogal wiesz dla ciebie to mo�e jest zabawne, ale dla mnie ju� nie
ale tak my�la�em, �e b�da tacy co te� mnie wy�miej�, zobacze jakie b�da nastepne komenty, czy mnie inni zrozumiej� czy wi�kszo�� wy�mieje jak ty Rogal_
o mnie jak si� dowiedzieli koledzy w gimnazjum to te� mi nadali przezwisko i cz�sto w towarzystwie innych os�b z poza klasy wytykali palcem i m�wili "zobacz to ten co ci m�wi�em, �e si� moczy w nocy"

reted20 w�asnie u ch�opak�w bywa r�nie z tym dorastaniem, niekt�rzy zachowuj� si� jeszcze jak 16-sto latkowie mimo, �e maj� po 19-20 lat Pfft
ale dzi�ki, �e mnie rozumiesz

taki duzy chlopak a sika do lozka hehe koledzy sie niezle ubawia jak cie rano zobacza w mokrych spodniach w kroku Grin
Pewnie cie gnebia koledzy w szkole, wysmiewaja, nie wpuszczaja do wc i pewnie spuscili ci glowe w kiblu no i dlatego sie moczysz. Wyrosniesz z tego i samo przekdzi

Rogal g�owe w kiblu to tobie powinni spu�ci� Pfft
a co mado tego to, �e nie dogaduje si� z kolegami ?
przejdzie mi to, oby jak najszybciej...
na wyje�dzie majowym zgonie to na alkohol - na pewno uwierz�, przecie� nie jednemu zdarzy�o si� "no nieco" ula� w spodnie po pijaku Grin

dobrzyk napisa�/a:
Pachnie mi to prowokacj�. Je�li si� moczysz to szukaj rady u lekarza, zr�b badania.

Raczej nie jest to prowakacja. Moczu� pyta� o sw�j problem na samosi i kafeteri. Mo�e opowie, jakie porady tam otrzyma� aby nie dublowa� wypowiedzi.

Tak zada�em pytanie na kilku forach �eby zobaczy� jak zrozumiej� mnie inni z takim problemem.
Byli tacy co mnie wy�miali, �e s� te� ludzie wyrozumiali i pomocni :-)



Moczu� a jak dalej radzisz sobie z problemem. Pomog�y udzielone rady i wskaz�wki? Jakie� konkluzje?

Nadal problem wyst�puje, b�de poddawa� si� jeszcze badaniom.
Puki co odpu�ci�em sobie wyjazd z kolegami na maj�wk� bo ba�em si�, �e mnie wy�miej� jak zobacz�, �e si� mocz� podczas snu.
Otrzyma�em troch� porad i wskaz�wek, dowiedzia�em si�, ze nie tylko ja mam taki problem bo jest do�� sporo os�b z tym problemem, ale przyczyny mog� by� r�ne wi�c trzeba zrobi� dok�adniejsze badania.

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12077

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 1