Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
infoteka

Zobacz temat

mam nadzieje ze pomo�ecie :)
Witam serdecznie, jestem studentka Pracy Socjalnej i chcialabym Was prosic o pomoc, mam do napisania roczny raport pracownika socjalnego z osoba homoseksualna. Na kazdych forach, stowarzyszeniach nic nie ma czy ktos potrzebowal takiej pomocy lub z niej korzysta. Ja zdaje sobie sprawe, ze jest to trudny temat... Na stronach pracy socjalnej jest mowa o przemocy, uzaleznieniach a o homoseksualistach NIC ! Czy�by znowu dyskryminacja! Porosze o pomoc, jezeli jest ktos w stanie mi pomoc i mial doczynienia z pracownikiem socjalnym dajcie zna� [email protected]
Pozdrawiam
krecona

Qurde ja nie bardzo pomog�, ale polecam uda� si� do miejsca spotka� os�b "naszych" i podyskutowa� w realu, tylko z dystansem bo my p�ochliwi jeste�myFrown

w mojej malej miejscow�ci watpie czy s� spotkania "waszych", ale dzieki za odzew Smile

witaj sakrateal chodzi o to : czy mia�e� "doczynienia" z pracownikiem socjalnym, czy Ci w jakis sposob pom�g� czy te� nie? a mo�e masz kogo� kto potrzebowa� pomocy od pracownika socjalnego (MOPSU czyli Miejski Osrodek Pomocy Spo�ecznej ) ?

zna�em kogo� kto korzysta� z MOPS-u, a jakie info ci� interesuje ? dyskryminacja czy co ?

w sumie botanik to wszystko, jakiej pomocy oczekiwal? czy ktos byl w stanie mu pomoc? jak pomogl? Smile

"dziadek" (bo tak na niego m�wi�em) mia� 87 lat i nie kry� tego �e jest gejem. Opiekowa�o si� nim jedno z Warszawskich hospicj�w, przy wsp�pracy z MOPS-em. By�em jednym z wolontariuszy w hospicjum, zakupy sprz�tanie itp. Zawsze jak go odwiedza�em mia� stert� brudnych gar�w, kiedy chcia�em pozmywa� m�wi� "anio�ku zostaw to, cho� powiedz co u ciebie"

Z perspektywy czasu my�l�, �e potrzebowa� jedynie rozmowy i wsparcia duchowego.

rozmowa i wsparcie kazdemu jest potrzebne, tak samo dziecku jak i osobom starszym, bez wyjatku.. dzieki botanik, mam tylko jeszcze pytanie, jak "dziadek" byl traktowany przez personel (ze jest gejem) ?

wolontariusze nie mieli �adnych animozji, wr�cz przeciwnie ka�dy lubi� do niego chodzi�. Personel medyczny raczej te� nie robi� z tego wielkiego halo, przynajmniej nie s�ysza�em aby jaki� lekarz/piel�gniarka �le si� wypowiadali.

to co sie orientuje to wolontariusze ida z checi niesienia pomocy innym, fajnie ze sa tacy ludzie Smile wiesz zastanawia mnie jak zachowal by sie pracownik socjalny i w tym tkwi moj problem.... jakiej pomocy by udzieli� i z czym zwiazanej... ale i tak dzieki za odzew i pomoc Smile

dziadek pono� by� w MOPS-ie ale jaki� kurwiszon go sp�awi�, dla tego te� hospicjum przej�o wszelkie kontakty z pracownikami socjalnymi.
Niestety wygl�da to dosy� tragicznie, zlewaj� potrzebuj�cych ludzi na maxa, nierzadko wykorzystuj� swoj� "wy�sz�" pozycj� - bez kitu w niekt�rych MOPS-ach czy GOPS-ach panuje masakryczny ciemnogr�d. Jak by do tego doszed� homoseksualizm, wcale mnie by nie zdziwi�o odes�anie z kwitkiem

wiesz botanik z tym sie z Toba zgadzam, dlatego wzielam taki temat a nie o uzaleznieniach alkoholowych itp. jak zwykle porwalam sie z motyka na slonce Smile znam troche pracownikow socjalnych wiekszac jest to starych wyjadaczy, ktorych to juz nic nie rusza Sad i co najgorsze problemami jakimi sie zajmuja dotycza tych pospolitych: bezrobocie, alkoholizm... a homoseksualizmu NIC i jak pomagac jak nic nie mozna znalesc na ten temat. Jak wiekszosc nie chce o tym rozmawiac, ale co sie dziwic Sad przykre ale prawdziwe

a teraz z innej beczki Smile tak na poprawienie humoru,
(tak mnie rozbawi�, mam nadzieje ze was tez hahhaha):

"Rodzina siedzi przy obiedzie. Syn pyta ojca:
-Tato, ile jest rodzaj�w biust�w?
Ojciec, nieco zaskoczony, odpowiada:
-C�, w�a�ciwie trzy, zale�nie od wieku kobiety: jak ma 20 lat s� jak melony,
okr�g�e i twarde. Jak ma 30-40 lat s� jak gruszki- wci�� �adne, ale nieco wyd�u�one, a po 50-tce s� jak cebule...
-Cebule?- dziwi si� syn.
-TAK, patrzysz i p�aczesz.
Wkurzy�o to nieco �on� i c�rk�, kt�ra zapyta�a matk�:
- Mamo, a ile jest rodzaj�w ptaszk�w?
Mama u�miechn�a si� i odpowiedzia�a:
-Te� trzy, zale�nie od wieku faceta- u dwudziestolatka jest jak d�b- twardy i pot�ny. Jak facet ma 30-40 lat, jest jak brzoza- elastyczny, ale niezawodny. A po
50-tce jest jak choinka na Bo�e Narodzenie.
-Jak choinka?-dziwi si� c�rka.
-Tak, drzewko jest martwe, a bombki wisz� tylko dla ozdoby.."

sprobuj poszukac na www.ponton.org.pl Smile

dzieki kelvin Smile


Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 3