Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
zakaz

Zobacz temat

Kolega kryptogej?
Cześć. Od dawna mam pewien problem i potrzebuje waszej rady.

Otóż mam 18 lat i chodzę do liceum razem z - przyjmijmy dla porządku - kolegą K. Poznaliśmy się jeszcze przed pójściem do szkoły średniej, już wtedy, mimo tego, że nie bylem sam pewny swojej orientacji poczułem do niego coś wyjątkowego. Nie daje mi to spokoju, bo K zachowuje się tak sprzecznie, że raz mam ochotę mu o wszystkim powiedzieć, a innym razem tracę wszelką nadzieję na stworzenie związku. Może Wy mi pomożecie w rozwianiu wątpliwości? - Czy K może być kryptogejem?

Jeszcze kilka lat temu mógłbym być prawie pewny, że jest gejem, tylko to był okres, kiedy sam siebie nie akceptowałem, więc można powiedzieć - spieprzyłem. Te kilka lat temu bardzo się do siebie zbliżyliśmy, spędzaliśmy razem przerwy, siedzieliśmy razem na lekcjach itp. itd. On często mówił mile rzeczy - że mnie bardzo lubi, że mnie by przykrości nigdy nie zrobił. Nie przeszkadzała mu fizyczna bliskość, to, że nasze dłonie się spotykały na ławce, a nogi pod nią - tylko ja wtedy zawsze uciekałem, a on wydawałoby się, do tego dążył... Ale może źle to interpretuję i to było tylko przypadkowe spotkanie. Chociaż czasem to wyglądało tak, jakby szukał pretekstu do dotyku, raz położył głowę na moich rękach. No, sytuacji można mnożyć.

Teraz, kiedy to piszę sytuacja się trochę zmieniła, oddaliliśmy się od siebie. Kiedy akurat zrozumiałem moją miłość do K, to on zobojętniał... I co prawda od czasu do czasu jeszcze zdarzy mu się powiedzieć coś miłego ("nie chciałbym, żeby coś ci się stało"Wink, to jednak zaczęła przeszkadzać mu bliskość, delikatnie się najczęściej odsuwa, tylko czasem się zapomina. Może zaczął się domyślać? Nie wiem, co o tym myśleć, czy bezpiecznie jest teraz ujawnić przed nim swoje uczucia?

Być może tylko chcę to tak widzieć, ale on przy mnie zupełnie inaczej się zachowuje, niż przy pozostałych... Kiedy jesteśmy sami, to czasem lubi mówić kontrowersyjne rzeczy, które później obraca w żart, że lubi chłopców, albo jest bi itp. Zawsze, jak pytam, czy poważnie, to mówi, że tak, ale na końcu i tak stwierdza, że żartował... I tak jest zawsze... Nie wiem, czy to brak zaufania, czy specyficzne poczucie humoru, ale często to jest tematem tych "dowcipów". Dodam, że nie ma dziewczyny i chyba nawet nie miał, ale nie dopytywałem.

Na koniec napiszę, że ostatnio troszkę wypiliśmy i on powiedział coś wyjątkowo kontrowersyjnego... Nieważny jest kontekst, ale oglądaliśmy tv, a ja, trochę w żartach, trochę serio powiedziałem, że ładny chłopak tam jest (akurat był w reklamie czy coś). On po chwili odpowiedział mniej więcej coś takiego: "Może ja też chciałbym, żeby mógł mi się podobać?" No zdanie w oryginale było trochę dziwne, bo, jak mówię - wypiliśmy, ale sens był taki, że podoba mu się, ale nie może tego przyznać... Czy można to nadal uznać za żart?

Nie jestem doświadczony, jeśli o to chodzi, jak uważacie Wy? K jest gejem, czy dziwnym, dziecinnym heterykiem? Albo może macie jakieś pomysły, żeby w nieinwazyjny sposób wybadać teren? Naprawdę zależy mi na tych relacjach, wiec nie chciałbym wyjść przed homofobicznym heterykiem.

Cześć. Zauważyłem, że nikt nie odpowiedział na twoje pytanie, więc postanowiłem się tu zarejestrować i posłużyć jakąś radą.
Problem musi być dla ciebie bardzo ważny skoro wiadomość napisałeś po 1 w nocy. Osobiście nigdy nie miałem podobnych dylematów w życiu, jednak chciałem podzielić się swoimi opiniami na ten temat.

Ciężko jednoznacznie określić czy K. jest kryptogejem, jak sam to właściwie zauważyłeś, dlatego nie polecam ujawnienia się przed nim właśnie teraz. Może rzeczywiście tylko żartuje i poinformowanie go, że jest się gejem spowodowałoby stracenie przyjaciela (jeżeli jest homofobem, ale wątpię). To była ta zła informacja, a teraz czas na coś bardziej treściwego.

Możesz spróbować odszyfrować jego zamiary poprzez interpretowanie sygnałów jakie wysyła do ciebie i otoczenia (ale szczególnie do ciebie). Na przykład poprzez to co mówi.
Czy często odzywa się do ciebie wysokim tonem?
Niekoniecznie krzyczy, ale podnosi głos z byle błahostki?
Czy gdy ty wyrażasz własną opinię na jakiś temat to K. uważa inaczej?
Często gdy do kogoś się czuje jakieś uczucia to nawet pomimo różnicy zdań nie negujemy tego co powiedziała druga osoba lub tylko kiwamy głową na potwierdzanie.
Jeżeli odpowiedziałeś "nie" to może oznaczać, że rzeczywiście nie chce cie stracić, gdyż każda różnica zdań odsuwałaby was od siebie.
Czy rozmowę zaczyna najczęściej w jakiś szczególny sposób ( Siema, co tam u ciebie?; Podaje ci rękę do uścisku; patrzy się w twoje oczy)?


Często się spotykacie?
Czy pyta co jakiś czas się czy nie wpadniesz do niego do domu, na piwo lub gdziekolwiek indziej?
Jeżeli jesteś dla niego ważny, będzie chciał spędzić z tobą dużo czasu. Rozmawiać przez telefon oraz pisać wiadomości, a może ma twoje zdjęcie w telefonie.

Co proponuję?
Następnym razem w trakcie oglądania telewizji gdy na ekranie pojawi się przystojny facet możesz spróbować przy nim powiedzieć, że koleżanka powiedziała, że jesteś przystojny (ty, nie K.) i że pewnie już kogoś masz i ciągnąć rozmowę, jeżeli zauważysz jego zainteresowanie.
Możesz obserwować jego reakcje. Czy spojrzy ci w oczy, czy prześwietli cię wzrokiem, czy nadal będzie oglądał TV oraz to co powie. Taki mały szczegół, ale nie wiem czy uda ci się go wyśledzić. Jeżeli w trakcie patrzenia się w twoje oczy będzie miał rozszerzone źrenice to znak, że dla niego jesteś atrakcyjny. Źrenice rozszerzają się gdy oglądamy zdjęcia lubianych członków rodziny, kogoś bliskiego, a zwężanie oznacza że lubimy kogoś mniej. Im szersze źrenice K. tym lepiej dla ciebie Smile
Oczywiście dużo też zależy od oświetlenia (jak wiadomo im ciemniej tym szersze) oraz alkoholu. Wystarczy, że będzie w miarę jasno (pokój z oknem, gdy jest dzień) i możesz przyglądać się jego reakcji.

Możesz też poruszyć temat homoseksualizmu, gdy w TV będzie jakaś wzmianka o tym. Na przykład "Komu to przeszkadza kto z kim śpi";"Niech im do łóżek nie zaglądają". Wyrażaj się w taki pozytywny sposób na ten temat, może da mu to do zrozumienia że ty jesteś gejem i zacznie cię traktować inaczej (oby lepiej).


To wszystko są tylko moje spostrzeżenia i rady. Nie stosuj ich, jeżeli uznasz że są niewłaściwe dla K. i może to on źle zrozumieć, bo znasz go już od dużego czasu i wiesz jak się zachowuje, co lubi, a czego nie.

Mam nadzieję że jednak trochę pomogłem.

Cześć. Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź, naukowe podejście do tematu.

Ale jedno wymaga sprostowania, nieprzypadkowo użyłem "kolega" w temacie. Oficjalnie naszych relacji nie określiłbym nawet przyjaźnią. Po prostu koledzy ze szkolnej ławki, to wszystko. Sam nad tym ubolewam, chciałem naszą znajomość przenieść na wyższy poziom, ale tak, jak wspominałem, znaliśmy się jeszcze przed liceum, a wtedy straszny odludek i dziwak byłem i takiego mnie ma nadal w głowie...

Pierwszy akapit pytań raczej wypada na moją korzyść, ale reszta, jak wynika z wyżej napisanego już gorzej... Ale tu nie chodzi nawet o to, czy coś do mnie czuje, czy darzy mnie większą sympatią, niż pozostałych, ale właśnie o jego orientację. Ten rok temu mnie zapraszał do siebie, teraz raczej ja wychodzę z inicjatywą spotkania. Tak, jak mówię, czuję tą obojętność, aż nią uderza i to boli... Bardzo.

No nic, dziękuję jeszcze raz za poświęcony czas, postaram się zastosować do rad i na wymienione sygnały zwracać uwagę.

Bez zastanowienia uznałem, że wasze relacje są na poziomie przyjaciel-przyjaciel. Wybacz za ten błąd. W takim wypadku moje "rady" mogą tylko pogorszyć sprawę.

W takim razie wyjść jest mało.
Skoro kiedyś kładł głowę na twoich rękach (heterycy tak raczej nie robią) i mówił ci takie miłe rzeczy to jest jednak to prawdopodobieństwo że chłopak jest gejem lub bi.

Jeżeli masz dość odwagi to możesz mu powiedzieć to co do niego czujesz. Gdybym ja musiał komuś to wyznać, namówiłbym go na "bardzo ważne spotkanie" na którym powiem mu coś ważnego. Może będzie się domyślał, może nie.
Mógłbyś też zapomnieć o nim, ale ból pewnie pozostanie. Można czekać na rozwój wydarzeń, jeżeli masz czas.

Od dawna jest taki obojętny, może jakieś wydarzenie?Powiem szczerze, nie pamiętam żadnego wydarzenia, które mogłoby wywołać tą obojętność. Pamiętam tylko, że jeszcze na początku roku przychodził pod moją klasę, jeśli mieliśmy podzielone zajęcia, błyskawicznie zrywał się z siedzenia i uśmiechał się, kiedy mnie widział... Teraz nawet, jak jestem w pobliżu to za bardzo nie ma różnicy, potrafi bez słów odejść do innej grupki uczniów.

Tak, zamierzam mu wszystko powiedzieć niebawem, kiedy będę miał ku temu okazję, już dłużej nie potrafię tego znieść. Nie będę czekał nawet do końca szkoły, najwyżej będę miał tu nieprzyjemności.

Chciałem o nim zapomnieć, bo jestem niemal pewny, że nic z tego nie będzie i nie ma sensu tego dłużej ciągnąć, ale zarówno próby ukrócenia kontaktów jak i wymazania go z serca zawiodły. By tego dokonać muszę mieć jasność, a tą osiągnę, kiedy mu powiem. Tylko mogę mieć nadzieję, że wypijemy wtedy tyle, bym ja pamiętał odpowiedź, a on nie pamiętał pytania Grin.

Trzymam w takim razie kciuki, by się udało Smile
Pochwal się jeżeli wszystko pójdzie po twojej myśli Wink

BanalnyTryptyk2 napisał/a:
Cześć. Od dawna mam pewien problem i potrzebuje waszej rady.

Otóż mam 18 lat i chodzę do liceum razem z - przyjmijmy dla porządku - kolegą K. Poznaliśmy się jeszcze przed pójściem do szkoły średniej, już wtedy, mimo tego, że nie bylem sam pewny swojej orientacji poczułem do niego coś wyjątkowego. Nie daje mi to spokoju, bo K zachowuje się tak sprzecznie, że raz mam ochotę mu o wszystkim powiedzieć, a innym razem tracę wszelką nadzieję na stworzenie związku. Może Wy mi pomożecie w rozwianiu wątpliwości? - Czy K może być kryptogejem?

Jeszcze kilka lat temu mógłbym być prawie pewny, że jest gejem, tylko to był okres, kiedy sam siebie nie akceptowałem, więc można powiedzieć - spieprzyłem. Te kilka lat temu bardzo się do siebie zbliżyliśmy, spędzaliśmy razem przerwy, siedzieliśmy razem na lekcjach itp. itd. On często mówił mile rzeczy - że mnie bardzo lubi, że mnie by przykrości nigdy nie zrobił. Nie przeszkadzała mu fizyczna bliskość, to, że nasze dłonie się spotykały na ławce, a nogi pod nią - tylko ja wtedy zawsze uciekałem, a on wydawałoby się, do tego dążył... Ale może źle to interpretuję i to było tylko przypadkowe spotkanie. Chociaż czasem to wyglądało tak, jakby szukał pretekstu do dotyku, raz położył głowę na moich rękach. No, sytuacji można mnożyć.
Siemka chętnie bym z toba o ty popisal na meilu lub na skepie napisz do mnie jeśli masz ochote(-: na meila [email protected] lub na skepa seba94 i przepraszam za bledy ale pisze z niemieckiej klawiatury ...PozdrawiamTeraz, kiedy to piszę sytuacja się trochę zmieniła, oddaliliśmy się od siebie. Kiedy akurat zrozumiałem moją miłość do K, to on zobojętniał... I co prawda od czasu do czasu jeszcze zdarzy mu się powiedzieć coś miłego ("nie chciałbym, żeby coś ci się stało"Wink, to jednak zaczęła przeszkadzać mu bliskość, delikatnie się najczęściej odsuwa, tylko czasem się zapomina. Może zaczął się domyślać? Nie wiem, co o tym myśleć, czy bezpiecznie jest teraz ujawnić przed nim swoje uczucia?

Być może tylko chcę to tak widzieć, ale on przy mnie zupełnie inaczej się zachowuje, niż przy pozostałych... Kiedy jesteśmy sami, to czasem lubi mówić kontrowersyjne rzeczy, które później obraca w żart, że lubi chłopców, albo jest bi itp. Zawsze, jak pytam, czy poważnie, to mówi, że tak, ale na końcu i tak stwierdza, że żartował... I tak jest zawsze... Nie wiem, czy to brak zaufania, czy specyficzne poczucie humoru, ale często to jest tematem tych "dowcipów". Dodam, że nie ma dziewczyny i chyba nawet nie miał, ale nie dopytywałem.

Na koniec napiszę, że ostatnio troszkę wypiliśmy i on powiedział coś wyjątkowo kontrowersyjnego... Nieważny jest kontekst, ale oglądaliśmy tv, a ja, trochę w żartach, trochę serio powiedziałem, że ładny chłopak tam jest (akurat był w reklamie czy coś). On po chwili odpowiedział mniej więcej coś takiego: "Może ja też chciałbym, żeby mógł mi się podobać?" No zdanie w oryginale było trochę dziwne, bo, jak mówię - wypiliśmy, ale sens był taki, że podoba mu się, ale nie może tego przyznać... Czy można to nadal uznać za żart?

Nie jestem doświadczony, jeśli o to chodzi, jak uważacie Wy? K jest gejem, czy dziwnym, dziecinnym heterykiem? Albo może macie jakieś pomysły, żeby w nieinwazyjny sposób wybadać teren? Naprawdę zależy mi na tych relacjach, wiec nie chciałbym wyjść przed homofobicznym heterykiem.


chanyuan2018.04.21
magic jerseys
pandora charms
ralph lauren polo
nobis outlet
air max 90
coach factory outlet
longchamp handbags
pacers jerseys
cheap mlb jerseys
fitflops shoes
coach outlet
polo outlet
swarovski outlet
nuggets jerseys
christian louboutin shoes
michael kors
louboutin shoes
kate spade outlet
michael kors outlet
moncler outlet
canada goose jackets
yeezy boost
coach outlet
polo ralph lauren
michael kors outlet
air max 90
nike roshe one
michael kors outlet
coach outlet
coach outlet
nba jerseys
nike outlet
air max uk
oakley sunglasses
canada goose outlet
swarovski crystal
adidas outlet
air max 90
san antonio spurs jerseys
clippers jerseys
ugg outlet
michael kors outlet
pandora charms
mulberry outlet
grizzlies jerseys
nhl jerseys
oakley sunglasses
kate spade outlet
ysl outlet
michael kors outlet online
chrome hearts outlet
coach outlet
tory burch outlet
michael kors outlet online
cheap snapbacks
oakley sunglasses
coach outlet
adidas uk
canada goose outlet
nike store
polo outlet
kobe 9
burberry outlet
true religion jeans
coach outlet online
ugg outlet
oakley sunglasses wholesale
fitflops sale
michael kors outlet
coach outlet
ugg outlet
pandora charms
canada goose outlet
canada goose jackets
yeezy boost
kings jerseys
ralph lauren polo shirts
adidas outlet
coach outlet
louboutin pas cher
ray ban sunglasses
nike air max 90
soccer shoes
polo outlet
michael kors wallets
canada goose jackets
christian louboutin outlet
air jordan pas cher
polo ralph lauren
hornets jerseys
louis vuitton outlet
bulls jerseys
ferragamo outlet
swarovski outlet
tory burch outlet
cleveland cavaliers jersey
denver broncos jerseys
uggs outlet
ralph lauren polo shirts
ralph lauren pas cher
gucci outlet
tory burch outlet
michael kors outlet
polo ralph lauren
polo ralph lauren
oakley sunglasses
air max 2017
oakley sunglasses
oakley sunglasses
hermes outlet
birkenstock sandals
gucci outlet
spurs jerseys
michael kors outlet
true religion outlet
pandora charms
moncler jackets
oakley sunglasses
michael kors
ray ban sunglasses
nba jerseys
true religion jeans
cheap jordans
new balance pas cher
swarovski crystal
nike presto
mulberry sale
michael kors handbags
prada sunglasses
air jordan shoes
polo shirts
nike store uk
links of london
ugg outlet
cheap nfl jerseys
michael kors outlet
coach factory outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
coach outlet
kate spade outlet
ray ban sunglasses
bottega veneta outlet
coach outlet online
stephen curry shoes
rolex watches
asics pas cher
rockets jerseys
coach outlet store online
uggs outlet
chrome hearts outlet
ferragamo shoes
nike air force 1
tory burch outlet
coach outlet
canada goose jackets
basketball shoes
kobe shoes
coach outlet online
cheap jordans
prada handbags
canada goose jackets
mavericks jerseys
pandora charms sale clearance
canada goose outlet
ferragamo outlet
denver broncos jerseys
supra shoes
mizuno running shoes
canada goose jackets
longchamp outlet
cheap football shirts
polo outlet
ray ban sunglasses
soccer jerseys
longchamp handbags
tory burch outlet
mulberry handbags
air jordan 4
valentino outlet
nfl jersey wholesale
oakley sunglasses
canada goose jackets
canada goose jackets
cheap mlb jerseys
michael kors handbags
kobe bryant shoes
oakley sunglasses
hermes belt
lacoste soldes
canada goose outlet
ugg outlet
moncler jackets
ugg boots
longchamp pas cher
ferragamo shoes
longchamp pliage
louis vuitton outlet
air jordan 3
michael kors handbags
coach outlet online
fred perry polo shirts
wizards jerseys
gucci outlet
true religion jeans
true religion jeans
ugg outlet
cazal sunglasses
true religion jeans
michael kors outlet
jazz jerseys
ugg outlet
air jordan 4
prada shoes
real madrid jersey
longchamp solde
heat jerseys
air huarache
nike shoes
montblanc pens
giuseppe zanotti outlet
cavaliers jerseys
oakley sunglasses
oakley sunglasses
pandora charms
michael kors handbags
cheap jordans
canada goose jackets
nike pas cher
canada goose outlet
thunder jerseys
cheap jordans
knicks jerseys
coach outlet
football shirts
true religion jeans
dansko shoes
ralph lauren polo shirts
christian louboutin outlet
ray ban sunglasses
lakers jerseys
rolex watches
ray ban sunglasses
hermes outlet
canada goose outlet
ecco shoes
ugg boots
nike pas cher
moncler outlet
manchester united jersey
mcm outlet
michael kors bags
coach outlet online
nike air max 2015
pandora outlet
reebok outlet store
ralph lauren polo
true religion outlet
nike factory outlet
herve leger outlet
true religion jeans
moncler outlet
converse shoes
hermes birkin
fitflops outlet
polo ralph lauren
true religion jeans
fitflops sale
fitflops
canada goose coats
uggs outlet
polo ralph lauren
michael kors
new balance shoes
canada goose outlet
canada goose
oakley sunglasses
canada goose outlet
air jordan retro
polo ralph lauren
pandora charms
air jordan 12
pelicans jerseys
coach factory outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses
rolex watches for sale
chicago blackhawks jerseys
michael kors outlet
michael kors outlet online
ray-ban sunglasses
ray ban sunglasses
michael kors outlet
cheap jordans
marc jacobs outlet
hawks jerseys
ray ban sunglasses
air max trainers
coach outlet
lebron james shoes
mbt shoes
ugg boots
tory burch outlet
cheap jerseys
coach outlet
nfl jerseys wholesale
longchamp outlet
jordan shoes
canada goose outlet
fitflops sale clearance
air max 1
canada goose outlet
nike blazer pas cher
suns jerseys
canada goose outlet
asics pas cher
coach handbags
air max 90
michael kors outlet
raptors jerseys
michael kors outlet
christian louboutin outlet
adidas nmd
nike shoes
oakley sunglasses
mont blanc pens
michael kors outlet
swarovski outlet
jordan shoes
adidas wings
nike foamposite
new balance pas cher
canada goose outlet
jordan shoes
mulberry handbags
nike shoes
michael kors outlet
burberry outlet
fitflops sale clearance
michael kors outlet
futbol baratas
barbour outlet
yeezy boost 350
mulberry handbags
coach canada
longchamp bags
pandora charms
pandora charms
kate spade outlet
jordan shoes
prada outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses
nike roshe
ray ban sunglasses
lacoste polo shirts
coach outlet
canada goose outlet
chelsea jersey
warriors jerseys
cheap jerseys
trailblazers jerseys
adidas nmd
gucci outlet
polo ralph lauren
christian louboutin outlet
uggs outlet
ugg outlet
pandora outlet
coach outlet
mulberry outlet
polo outlet
air max 90
ray ban sunglasses
adidas trainers
jordan shoes
ray ban sunglasses
pandora jewelry
ugg outlet
cheap nhl jerseys
air jordan shoes
pandora
canada goose outlet
tory burch outlet
bucks jerseys
nets jerseys
christian louboutin outlet
cheap jordans
canada goose outlet
michael kors outlet
longchamp handbags
tods outlet
ugg boots clearance
michael kors outlet
fitflops sale clearance
ugg boots
kate spade outlet
jordan shoes
asics shoes
longchamp solde
coach factory outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
mulberry bags
canada goose jackets
pandora jewelry
ferragamo outlet
oakley sunglasses
coach outlet
ferragamo outlet
canada goose parka
polo ralph lauren
christian louboutin outlet
coach outlet online
nike air max
ray ban sunglasses
ugg outlet
burberry outlet
coach outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
coach outlet canada
coach outlet online
jordan shoes
cheap jordans
cheap jordans
soccer jerseys
kevin durant shoes
pandora charms sale clearance
puma outlet
mulberry bags
reebok trainers
76ers jerseys
longchamp outlet
michael kors outlet
ray ban sunglasses
celtics jerseys
air huarache
true religion jeans
michael kors handbags
pandora charms
cheap jordans
wellensteyn jackets
ray ban sunglasses
michael kors outlet
ferragamo outlet
kate spade outlet
ugg outlet
ugg outlet
air jordan release dates
golden state warriors jerseys
polo ralph lauren
oakley sunglasses
canada goose jackets
pandora charms
true religion uk
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
michael kors outlet
uggs
nba jerseys
air jordan pas cher
ugg outlets
nhl jerseys
true religion outlet
birkenstock outlet
ray ban sunglasses
nike outlet
air max 90
coach outlet online
coach outlet online
air force 1
ray ban sunglasses
kate spade outlet
canada goose outlet
michael kors outlet
mulberry handbags
coach handbags
salomon shoes
michael kors uk
coach outlet
oakley sunglasses wholesale
michael kors handbags
tory burch outlet
rolex watches
canada goose outlet
mac makeup
lakers jerseys
christian louboutin outlet
world cup jerseys
ed hardy clothing
michael kors
burberry outlet
timberwolves jerseys
swarovski outlet
true religion jeans
cartier outlet
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
ralph lauren polo
true religion jeans
fitflops
barcelona jersey
longchamp handbags
christian louboutin outlet
nike trainers
canada goose jackets
coach outlet
pandora jewelry
canada goose outlet
coach outlet
pistons jerseys
kate spade outlet
true religion outlet
polo outlet


michael kors outlet
jordan
trikots gĂźnstig
burberry outlet
nike air max 97
mishka clothing
christian louboutin
longchamp outlet
shoe carnival
coach outlet
oakley sunglasses
tory burch outlet
adidas shoes
michael kors handbags
nike air max plus
omega watches
birkenstock
prada outlet
christian louboutin
timberland
nike blazer
tory burch bags
nike air max 1
new balance
polo ralph lauren
michael kors outlet
ferragamo shoes
ugg boots
nike dunks
longchamp
beats by dre
nike free
nike shox
onitsuka tiger shoes
off-white
omega watches
north face
nobis jackets
adidas flip flops
ralph lauren
mbt
asics shoes
oakley sunglasses
yeezy shoes
tom ford sunglasses
nhl jerseys
mont blanc pens
nfl jerseys
yoga pants
michael kors outlet
ray ban
swarovski
fussball trikots
maillot de foot
coach outlet online
givenchy handbags
tiffany jewelry
nike outlet
versace bags
ralph lauren uk
nike air max
tag heuer watches
pandora jewelry
rolex watches
ferragamo belt
adidas ultra boost
converse
ralph lauren
nike outlet store
tiffany rings
superdry clothing
ysl makeup
lebron 13
air jordan pas cher
michael kors purse
spalding basketball
pandora jewelry
hermes kelly bag
swarovski jewelry
polo outlet
nike huarache
michael kors outlet
pasotti ombrelli
montblanc fountain pen
jordan
coach outlet
fitflops
nba jerseys
polo ralph lauren
polo ralph lauren
persol sunglasses
replica watches
y3 shoes
nfl jerseys
nike cortez
nike outlet
giuseppe zanotti
baseball bats
birkenstock sandals
tods
burberry sale
vibram fivefingers
true religion
jimmy choo outlet
kate spade outlet
ralph lauren jeans
kate spade outlet
miu miu sunglasses
coach outlet
dansko
nike sb
christian louboutin
mbt
pandora charms
kevin durant shoes
jordan shoes
skechers sandals
nike revolution
nike free
cheap nfl jerseys
michael kors
michael kors outlet
beats headphones
jordan 5
louboutin
air jordan
hermes bags
nike flight bonafide
swarovski jewelry
links of london
van cleef & arpels
nike dunks
north face outlet
jordan 12
camisetas de futbol
timberland outlet
vans outlet
jordan 8
ray ban sunglasses
nike outlet
jordans
nike air max 95
tory burch outlet
wedding shoes
christian louboutin
cheap jordans
pandora jewelry
jordans
versace sunglasses
pelikan pens
cheap nfl jerseys
oakley sunglasses
sac longchamp
stussy clothing
puma fenty
soldier 11
snapback hats
nike outlet
fitflops
nike blazer
michael kors outlet clearance
mac cosmetics
ray ban sunglasses
soccer jerseys
ugg outlet
kd 10
adidas shoes
nike air max
soccer jerseys
red bottom shoes
adidas stan smith
football shirts
coach outlet
louboutin
adidas yeezy
jordan xx9
teva sandals
tommy hilfiger
ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
dolce and gabbana
tiffany jewelry
nike flip-flops
ray ban
michael kors
supra shoes
nike trainers
lebron soldier 10
dior handbags
belstaff outlet
off-white
longchamp
ray ban
ray ban sunglasses
manolo blahnik
nike hyperdunk
adidas nmd
nike air max
moose knuckles jackets
air jordan
mont blanc
maillot de foot pas cher
michael kors outlet
birkenstock
russell westbrook jersey
nike shoes
levi jeans
kd 8
adidas originals
adidas outlet
true religion outlet
polo outlet
hollister
malone souliers
coach outlet
coach outlet
reebok shoes
x-large clothing
visconti pens
celine
oakley sunglasses
fila shoes
juicy couture outlet
tory burch sandals
alexander mcqueen
louboutin
cartier jewelry
ysl handbags
ray ban sunglasses
parajumpers jackets
air jordan
jordan shoes
pandora charms
timberland
hermes
jordan 4
prada outlet
lebron soldier 9
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
michael kors
hundreds clothing
coach outlet
versace clothing
timberland outlet
michael kors outlet
pandora jewelry
ralph lauren
nike free run
nfl jerseys
coach outlet
vans
mlb jerseys
true religion outlet
stephen curry shoes
coach factory outlet
running shoes
nike air max 90
jordan 3
ralph lauren
adidas jeremy scott
nike air force 1
marc jacobs handbags
tom brady jersey
michael kors handbags
ray bans
mikimoto jewelry
marcelo burlon
monster headphones
christian louboutin
miu miu handbags
tiffany & co
tory burch shoes
under armour shoes
ray ban sunglasses
mlb jerseys
manolo blahnik
harden vol 1
ray ban sunglasses
kobe 12
north face outlet
camisetas de futbol
lebron 15
ralph lauren outlet
birkenstock outlet
mulberry handbags
red bottom shoes
philipp plein outlet
lee jeans
kate spade handbags
polo shirts
coach outlet
supreme
breguet watches
timberland outlet
michael kors outlet clearance
russell wilson jersey
ralph lauren
cheap jerseys
coach factory outlet
cheap nhl jerseys
michael kors handbags
basketball shoes
basketball shoes
burberry outlet
bottega veneta
snapback hats
fitflops
canada goose
new balance sandals
coach outlet
kate spade
cheap michael kors bags
christian louboutin
lebron james jersey
coach wallets
nike kyrie 2
nike air max 270
nike outlet store
light up shoes
police sunglasses
oakley sunglasses
philipp plein
jordan 1
hermes belt
adidas football boots
nike factory store
maglia calcio
michael kors outlet
nike kyrie 3
columbia outlet
nike tennis
balenciaga sandals
coach factory outlet
vans outlet
true religion jeans
burberry
lebron 15
nike lunarglide
polo ralph lauren
ray ban
balenciaga shoes
ray ban sunglasses
jordan 11
marc jacobs
new balance shoes
coach outlet
michael kors canada
fitflops
vans shoes
oakley sunglasses
pandora jewelry
adidas superstar
lebron ambassador 10
nine west
baseball jerseys
nike air max
air max
nfl jerseys
coach outlet
lululemon
mac makeup
harden vol 2
adidas yeezy
russell westbrook shoes
hermes
ralph lauren
coach outlet online
longchamp
undefeated clothing
nike air max
woolrich jackets
valentino
coach handbags
pandora jewelry
nicholas kirkwood
sophia webster shoes
nike presto
fitflops sale
mac cosmetics
prada sunglasses
linda farrow sunglasses
longchamp outlet
cheap nfl jerseys
nike epic react
prada
yeezy desert rat 500
coach factory outlet
michael kors
coach outlet
coach outlet
pandora jewelry
roshe run
converse outlet
vetements clothing
soccer jerseys
lululemon sale
balenciaga
paul george shoes
audemars piguet
air jordan
supreme new york
supreme
flip flops
nike air max 2018
nike roshe
prada handbags
nike shoes
adidas slides
flipflops
cheap jerseys
nike air max 2017
converse shoes
ray ban sunglasses
michael kors handbags
supreme clothing
north face
pandora outlet
under armour outlet
ugg boots
jordans
coach outlet
ralph lauren outlet
bvlgari jewelry
coach bags
polo ralph lauren
converse shoes
longchamp outlet
stuart weitzman
nike shoes for women
christian louboutin outlet
nike tn
fingerlings monkey
mlb jerseys
true religion jeans
bcbg
columbia
breitling watches
oakley sunglasses
flops
manchester united jersey
oakley sunglasses
supreme clothing
maglie calcio
saint laurent sunglasses
replica rolex watches
salvatore ferragamo
red bottom shoes
ferragamo
nike air force 1
maui jim sunglasses
kate spade handbags
mcm backpack
adidas wings
puma slides
jordans
new balance
ray ban wayfarers
jordan 6
oakley sunglasses
saucony shoes
kate spade outlet
supra shoes
kate spade outlet
suicoke sandals
adidas outlet
victoria's secret
lebron 14
oakley sunglasses
nike huarache
adidas outlet
puma shoes
michael kors
true religion
jordan
curry jersey
jordan shoes
nike air max
nike factory
mizuno shoes
nike mercurial
north face outlet
adidas nmd
kobe 11
canada goose jackets
nfl jerseys
herve leger dresses
coach outlet
soccer jersey
hermes outlet
north face jackets
ralph lauren
ralph lauren
nike outlet
barcelona jersey
ナイキ スニーカー
canada goose outlet
canada goose sale
cristiano ronaldo jersey
ronaldo jersey
mcm outlet
arc'teryx clothing
fjallraven outlet
christian louboutin outlet
coach outlet
hogan shoes
moncler outlet
michael kors canada
jimmy choo
valentino
kate spade outlet
pandora jewelry
canada goose jackets
canada goose outlet
vapormax
nike outlet
adidas outlet
cheap nfl jerseys
ralcanada goose coats
canada goose outlet
nike socks
20188.22chenjinyan


moncler outlet
nike factory
new balance femme
true religion
vans outlet
jimmy choo sunglasses
adidas outlet store
adidas slides
stuart weitzman
jordan 1
nike store
kyrie 4
lebron shoes
oakley glasses
oakley uk
basketball shoes
bvlgari sunglasses
longchamp handbags
chopard jewelry
kenzo clothing
tommy hilfiger
michael kors outlet
asics running shoes
prada
cartier sunglasses
converse all stars
michael kors outlet
timberland pas cher
armani jeans
uggs outlet
ugg boots
balmain jeans
marc jacobs handbags
brazil world cup jersey
coach purse
alexander mcqueen handbags
pandora jewelry
jordan 13
adidas originals
curry 3
vans outlet
burberry outlet
adidas crazy
yeezy shoes
tory burch outlet
lunette oakley
salomon shoes
basket nike
nike roshe run
kobe 10
freshjive clothing
nike air max
burberry sale
tn pas cher
bulgari jewelry
montres
christian louboutin
basket store
beats headphones
nike vapor max
ai max
bally shoes
timberland boots
mac makeup
chrome hearts jewelry
nike mercurial
marc jacobs handbags
jordan 4
coach outlet online
ugg boots
bcbg max azria
huf clothing
hermes birkin
orologi rolex
hermes jewelry
nfl jerseys
jordan 32
furla handbags
antonio brown jersey
insanity workout
chanel outlet
argentina world cup jersey
abercrombie
clarks shoes
tommy hilfiger
omega watches
michael kors handbags
air max
dolce & gabbana
pandora bijoux
instyler
nike mercurial superfly
michael kors uk
reebok outlet
adidas soccer
chanel outlet
oakley sunglasses
goyard handbags
cheap wedding dresses
manolo blahnik shoes
converse
chaussure nike
lunette ray ban
true religion jeans
softball bats
jordan 31
new balance
air max 95
jordan
kd 10
marc jacobs handbags
bottega veneta
red bottom shoes
kyrie irving jersey
michael kors handbags
g-star jeans
montre homme
softball bats
hollister outlet
air force one
polo ralph lauren
nike free run
burberry
occhiali oakley
ed hardy
new balance soldes
lululemon outlet
adidas flip-flops
nike air max 2017
france world cup jersey
fendi
bottega veneta
polo ralph lauren
givenchy handbags
chloe handbags
barbour jackets
ferragamo sunglasses
nike free run
mizuno
lebron shoes
dak prescott jersey
jimmy choo
nike roshe run
hogan
cheap jerseys
converse shoes
fendi handbags
jordan clothing
mizuno
fossil handbags
nike air max 97
bijoux swarovski
hogan shoes
jordan 12
insanity
dsquared2 outlet
michael jordan
tods shoes
nike air max 95
nike free
ferragamo shoes
fendi sunglasses
supra shoes
jordan xx9
prada sunglasses
air force 1
michael jordan
iphone cases
fitflops
miu miu shoes
christian louboutin
jordan 4
true religion jeans
true religion
nike air
rolex watches
jordan 6
tory burch
pandora bracciali
oakley pas cher
montre pas cher
nike roshe run
jordan
new balance trainer
jordan 7
vans scarpe
england world cup jersey
armani sunglasses
pandora charms
adidas clothing
michael kors uk
guess factory
prada outlet
furla handbags
curry 2
dolce & gabbana
air jordan
ray ban sunglasses
kids jordans
asics gel
calvin klein jeans
chloe sunglasses
isabel marant shoes
lululemon outlet
nike foamposite
jimmy choo shoes
adidas running shoes
replica watches
supra shoes
true religion outlet
burberry clothing
jordan
celine handbags
michael kors outlet
ferragamo belt
pandora jewelry
cheap oakley sunglasses
adidas outlet store
adidas outlet
nike free
balenciaga sneakers
ray ban
chanel handbags
iphone x case
adidas superstar
insanity workout
curry 4
michael kors canada
lebron 11
kobe 9 elite
dior sunglasses
basketball jersey
giannis antetokounmpo jersey
gucci belt
jordan shoes
jbl headphones
bose headphones
alife clothing
lacoste jeans
christian louboutin
toms shoes
prom dresses
nike air max 90
beats by dre
ray ban sunglasses
ferragamo
valentino
carrera sunglasses
air jordan
gucci outlet
kevin durant jersey
ralph lauren
uggs outlet
dansko outlet
ralph lauren
bape clothing
nike air max 2017
babyliss pro nano titanium
burberry handbags
chloe handbags
kobe bryant shoes
gucci handbags
polo ralph lauren
kates pade outlet online
jordan
ai max
longchamp outlet
nike air max
rolex watches
designer sunglasses
dyson hair dryer
abercrombie
cheap uggs
nike canada
curry 5
polo lacoste pas cher
oakley sunglasses
polo ralph lauren
kristaps porzingis jersey
karen millen
jordan 9
belgium world cup jerseys
jordan 3
chrome hearts jewelry
ferragamo
bcbg dresses
nike outlet
michael kors outlet online
replica watches
kobe 11
nike roshe
kd 9
gentle monster sunglasses
cheap jordans
nfl jerseys
air more uptempo
oakley sunglasses
hermes bags
portugal world cup jersey
nike roshe
converse
jordan pas cher
mac makeup
ghd
ray ban pas cher
calvin klein outlet
flip flops
nike blazer
kate spade uk
nike air max 90
ghd flat iron
tory burch
pandora uk
ray ban sunglasses
dansko shoes
mont blanc pens
nike free run
links of london uk
christian louboutin shoes
nike kyrie 2
gucci shoes
nike air zoom pegasus
keen sandals
pandora charms
moncler jackets
lacoste shoes
nike air max
beats headphones
nike outlet store
air max
kevin durant shoes
longchamp outlet
louboutin pas cher
adidas outlet store
canada goose jackets
adidas outlet store
james harden jersey
ghd hair straighteners
asics trainers
kevin durant shoes
ralph lauren outlet
mac cosmetics
air max 90
christian louboutin
longchamp pas cher
nike air force 1
guess canada
jordans
michael kors outlet
uggs outlet
roshe run
toms outlet
abercrombie
nike roshe
louboutin outlet
converse outlet store
dior bags
longchamp
nike uk
ray ban sunglasses
sac michael kors
jordan 5
jordan 14
mulberry
nike shoes
skechers sneakers
barbour
nike air max
abercrombie and fitch
harry winston jewelry
polo ralph lauren
hermes bags
oakley sunglasses
ray ban
golden goose sneakers
air max 90
puma shoes
ugg outlet
kobe 12
nike shoes
carson wentz jersey
timberland boots
cheap jerseys
tommy hilfiger pas cher
adidas superstar
sac longchamp
stuart weitzman shoes
hollister
herve leger dresses
nike free
saint laurent handbags
nike huarache
christian louboutin pas cher
bathing ape
diesel jeans
dsquared2 jeans
sac vanessa bruno
michael kors
coach factory outlet
nike outlet
sac michael kors
mizuno running shoes
ray ban occhiali
adidas shoes
longchamp handbags
air max 90
nike outlet
adidas zx flux
cheap wedding dresses
cartier bracelet
converse uk
adidas trainers uk
michael kors
versace handbags
clarisonic mia
fitflops outlet
air max 2018
hermes
air max plus
soccer jerseys
nike air max
nike blazer
jordan 10
germany world cup jersey
wedding dress
burberry sunglasses
givenchy jewelry
nike outlet online
cheap jordan shoes
10 deep clothing
scarpe hogan
prada handbags
jordan 11
burberry outlet
vans pas cher
ralph lauren outlet
dolce & gabbana
coach outlet
boy london clothing
replica watches
asics gel
bottega veneta sunglasses
true religion outlet
converse chuck taylor
champion clothing
guess handbags
fitflops
spain world cup jersey
nike shoes
new balance shoes
jordan 6
arcteryx jackets
salvatore ferragamo
adidas soccer cleats
michael kors
jordan 2
beats pill
burberry
giuseppe zanotti outlet
michael jordan
guess
karen millen
nike blazer
nike pas cher
ray ban sunglasses
nike air max
nike mercurial
chi flat iron
jordan 8
swarovski gioielli
new balance shoes
mont blanc pens
armani handbags
reebok shoes
cheap oakley sunglasses
tiffany jewelry
swarovski crystal
aaron rodgers jersey
nike air max
nike clothing
dolce & gabbana sunglasses
swarovski jewelry
vibram fivefingers
parajumpers
gucci outlet
kate spade
ferragamo shoes
oakley vault
2018.9.18xukaimin


Przeskocz do forum:

Użytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12094

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Gości: 10