Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
sport

Zobacz temat

Jak dba� o zwi�zek?
Wiadomo, �e trwa�e zwi�zki gej�w nale�� niestety do rzadko�ci. Wydaje mi si�, �e wiele os�b ma takie podej�cie, �e je�li co� zaczyna si� psu�, to od razu wymienia partnera na lepszy model, kt�ry po pewnym czasie okazuje si� nie by� wcale taki dobry i historia si� powtarza.

Co zatem robi�, �eby wytrwa� razem kilkadziesi�t lat?
Mo�e recept� jest nauczenie si� bycia razem, ale to nie jest �atwe i zrozumienie kilku wa�nych kwestii.
Ja wska�� na 3 problemy, kt�re przychodz� mi teraz do g�owy.

1. Dobre poznanie si�.
Przed podjeciem decyzji o byciu razem wskazane jest si� dobrze pozna�. Gdy zaczyna si� co� psu� nie warto ucieka�, poddawa� si�. Z�e chwile, k�opoty, osobiste tragedie najlepiej ��cz� ze sob� ludzi a nie chwile beztroskie takie jak wyj�cia do kina, spacery itp. Gdy dotykaj� nas problemy np. finansowe nie ma co si� wzajemnie obwinia� tylko szuka� wsp�lnie rozwi�zania i wspiera� si�.

2. K��tnie - zdarzaj� si� wszystkim parom. My�l�, �e dobrze jest si� z nimi pogodzi� i stara� si�, �eby nie by�y ostre, pr�bowa� rozmawia�. Gdy nast�pi� ciche dni, to nie powinny trwa� d�ugo. Lepiej szybko decydowa� si� na przeprosiny i zgod�.

3. Zdrada - warto si� tu zastanowi� z czego wynika: mo�e powodem jest ciekawo��, szukanie przyg�d, monotonia w zwi�zku albo w �yciu seksualnym lub co gorsze brak temat�w do rozm�w. Zwi�zek nale�y piel�gnowa�. O ch�opaka trzeba zabiega�, nie tylko przed ale i w czasie zwi�zku, �eby w nasze �ycie nie wkrad�a si� rutyna.

A Wy z w�asnego do�wiadczenia jakie problemy dostrzegacie w zwi�zkach i jak je rozwi�zujecie? Podzielcie si� w�asnymi przemy�leniami.

bardzo dobra rada Smile

Razem z moim K. nie pozwalamy sobie na nud�, mo�e nie ma nud�, a na rutyn�. Rutyna niszczy mi�o�� Smile
Od pocz�tku nie napieralismy na sex, dopiero po 6 miesi�cach. Od tamtej pory, a by�o to zupe�nie niedawno kochalismy si� 3 razy Smile

Reasumuj�c - rutyna i przyzwyczajenie niszczy zwi�zek. Oczywi�cie zdrada tak samo i inne niekoniecznie dobre czynniki

http://www.queerty.com/most-adorable-old-gay-couple-ever-20130509 historia pary gej�w, �yj�cych razem 54 lata. Znacie polskie pary z takim sta�em?

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12077

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 4