Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
romantyczny

Zobacz temat

Sk�d bierze si� homoseksualizm?
B�g nas takimi stworzy�. Bóg nas takimi stworzy³. 57%[13 g�os�w]
Homoseksualizm kszta�towany jest przez wp�yw �rodowiska. Homoseksualizm kszta³towany jest przez wp³yw ¶rodowiska. 17%[4 g�os�w]
Dziedziczymy to genetycznie. Dziedziczymy to genetycznie. 26%[6 g�os�w]
G�os�w og�em : 23
Sk�d bierze si� homoseksualizm?
Zapewne nie jeden z Was zastanawia� si� sk�d bierze si� homoseksualizm? Rodzimy si� gejami czy mo�e �rodowisko ma na to wp�yw? Co o tym s�dzicie drodzy forumowicze? Smile Ja jestem bardziej w stron� wp�ywu otoczenia na to zjawisko. Metody wychowawcze, relacje z rodzicami, itp. A Wy ? Smile)

My�l� ,�e to te� ma wp�yw , ale my si� takimi czujemy i to wiemy ju� w m�odym wieku wiedz �mi� twierdzi� ,�e b�g tak chcia� o ile on jest Pfft Tak poza tym to u mnie si� objawi�o w gimnazjum i jako� specjalnie rodzic�w za to nie mog� wini� ani �rodowiska ;/

poszukam poszukam g��biej Smile) dzi�ki za odpowiedzi.


Mia�em si� nie wypowiada�, ale sama ankieta i komentarz Arcane mnie do tego przekona�y.

Po pierwsze my�l�, �e wszelkie rozbie�no�ci w badaniach s� spowodowane w�a�nie r�nymi interpretacjami homoseksualizmu. Niekt�rzy badacze nie odr�niali w�a�nie orientacji homoseksualnej od zachowa� homoseksualnych czyli inaczej homoseksualizmu rzeczywistego od tzw. homoseksualizmu nabytego lub inaczej �rodowiskowego, kt�ry w�a�nie polega tylko na samych zachowaniach homoseksualnych ale nie jest orientacj�.

Po drugie wa�ne jest samo znaczenie biologii. Z regu�y wszyscy doszukuj� si� dzia�ania gen�w i to tych dziedzicznych. A dlaczego pomija si� procesy biochemiczne? Ot� moim zdaniem to biologiczne procesy g��wnie odpowiadaj� za genez� homoseksualizmu (mam tu na my�li orientacj�). Geny oczywi�cie tak�e, ale nie w uj�ciu genetyki klasycznej. Ale trzeba zrozumie�, �e geny w naszych organizmach podlegaj� r�nym wp�ywom. Ich ekspresja zachodzi� mo�e w r�ny spos�b w r�nych warunkach. Do homoseksualizmu wcale nie jest potrzebny specjalny dziedziczony gen. Wystarczy, �e jaka� substancja b�dzie wp�ywa� na formowanie si� na przyk�ad okre�lonych obszar�w m�zgu w spos�b inny ni� by�oby to w przypadk�w m�zgu heteroseksualist�w. Oczywi�cie takie substancje (mog� to by� hormony) nie rodz� si� same, ale s� tak�e efektem ekspresji gen�w (albo dziecka, albo matki).
Arcane przywo�a� badania z lat 80 i 90-tych. Od tej pory pojawi�o si� du�o publikacji, wskazuj�cych na biologizm homoseksualizmu. Wraz z rozwojem genetyki molekularnej i neurobiologii zmieni�a si� chyba tak�e psychologia, kt�ra wydaje mi si� teraz standardowo korzysta z nauk biologicznych. Nie mniej jednak, trzeba uczciwie przyzna�, �e jak na razie nie wskazano jednoznacznie �r�d�a homoseksualizmu.
Odkrycie gen�w homoseksualizmu niesie ze sob� tak�e pewne zagro�enia. Trzeba by� �wiadomym, �e przysz�o�� przyniesie nam mo�liwo�� terapii genowych i �atwego wykrywania niepo��danych gen�w u p�od�w. �atwo wyobrazi� sobie sytuacj�, w kt�rej masowo dokonywano by aborcji, po wykryciu dzieci z genem homoseksualizmu... Mnie si� �aden rodzaj eugeniki nie podoba.

Odpowiadaj�c na pytania z ankiety:
1. B�g nas takimi stworzy�. - Tak, jestem wierz�cy i uwa�am, �e B�g mnie takim stworzy� i mia� w tym sw�j cel.
2. Homoseksualizm kszta�towany jest przez wp�yw �rodowiska - w jakim� zakresie tak. A mo�e �rodowisko bardziej kszta�tuje zachowania seksualne... Mo�na by� przecie� homoseksualnym a ca�e �ycie sp�dzi� jak kryptogej i mie� gromadk� dzieci. Z drugiej strony heteroseksuali�ci mog� przez wp�ywy �rodowiska pr�bowa� seksu z facetami, ale czy to sprawi, �e stan� si� homoseksualni?
3. Dziedziczymy to genetycznie. - teza �le postawiona, bo zaw�a determinacj� biologiczn� wy��cznie do dzia�ania hipotetycznego gay-genu.

p.s. 1. je�li o biologi� homoseksualizmu chodzi to polecam lektur� takiego tematu na forum biolog.pl http://www.forum....t29577.htm
p.s. 2. osobi�cie uwa�am, �e takich 100% homoseksualist�w jest bardzo ma�o, mniej ni� 3% a reszta to biseksi i st�d w badaniach wyst�puj� takie kwiatki, �e kto� orientacj� zmieni�, a to byli biseksi, kt�rzy my�leli �e s� homoseksualni. Homoseksualizm u m�czyzn jest trwa�y, a u kobiet nietrwa�y, co my�l�, mo�e wskazywa� na inn� genez� jego powstawania u kobiet i m�czyzn.


Edytowane przez dobrzyk dnia 09-10-2012 19:54
Nie wydaje mi si� �eby wizja eugeniki wydawa�a si� przesad�. Znamy ju� fakty z historii, �e ludzko�� jest do takich czyn�w zdolna. Teraz tak�e ten problem jest - podobno w 2010 roku wykonano w Polsce 641 aborcji, z czego 614 w�a�nie ze wzgl�du na przes�ank� eugeniczn�.

Hipoteza z kapiela hormonalna plodu wydaje mi sie przekonywujaca.

Tak, zdecydowanie niektorzy ludzie rodza sie inni. Mysla jak kobiety i czuja inny pociag plciowy.


Edytowane przez niepewny-orientacji dnia 07-03-2015 12:50
To zale�y od psychiki, spojrzenia na �wiat i od biliarda innych czynnik�w.
Tak jak wspomnia� kolega wy�ej, wi�kszo�� os�b, kt�ra uwa�a �e jest homoseksualna, tak na serio jest biseksualna i nagle ''super cudem'' staje si� heteroseksualna..
Oczywi�cie, chyba ka�dy gej mia� w �yciu moment, kiedy wmawia� sobie, �e jest hetero i to ''chwilowe''.


Te� my�l�, �e nie ma jakiej� jednej recepty. Tak na prawd� wszystkie podane przez nas przyk�ady mog� si� mniej lub wi�cej przyczynia� .

niepewny-orientacji napisa�/a:
Hipoteza z kapiela hormonalna plodu wydaje mi sie przekonywujaca.

Tak, zdecydowanie niektorzy ludzie rodza sie inni. Mysla jak kobiety i czuja inny pociag plciowy.


Wcale nie uwa�am �e b�d�c gejem musz� my�le� jak kobieta.

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12077

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 2