Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
tv

Zobacz temat

Pr�ba zrozumienia...
Zalogowa�am si� na tym forum, by zrozumie� pewn� rzecz. Tak, jestem kobiet� Wink

Jeste�cie pewnie ciekawi, o co mi chodzi. Ju� wyja�niam. Og�lnie rzecz bior�c mam pewn� niech�� do facet�w, g��wnie ze wzgl�du na ich natur� seksualn�. Cho� jestem hetero i czuj� poci�g do p�ci m�skiej, to ona jako sama w sobie mnie odpycha. Mam wra�enie, �e m�czy�ni my�l� tylko o seksie. I postrzegaj� kobiety jako obiekty seksualne. I nie zrozumcie mnie �le! Nie wrzucam wszystkich facet�w do jednego worka, mam na my�li jedynie wi�kszo��. I nie, nie jest to spowodowane moim rozczarowaniem mi�osnym. Jestem w zwi�zku od prawie p�tora roku i jest nam �wietnie ze sob�. To sk�d w takim razie moja frustracja?
Jednym z przyk�ad�w jest Facebook. Prawdopodobnie nie powinnam przytacza� tego przyk�adu, bo nie wiem, czy to, co si� na nim dzieje, to nie jest po prostu skrzywienie wieku nastoletniego. Ale i tak powiem, o co chodzi. Pe�no jest fanpage'�w, gdzie s� wrzucane zdj�cia nagich b�d� p�nagich kobiet, albo takie "teksty idealnej dziewczyny", kt�re s� mocno seksistowskie, gdzie pojawiaj� si� teksty typu "Kochanie, dzisiaj z po�ykiem?". A pod zdj�ciem �adnej aktorki czy innej pi�knej kobiety wrzuconym gdziekolwiek jest multum komentarzy "rucha�bym", "bra�bym", "wk�ada�bym" itd. i nie ma �adnych po prostu mi�ych jak "ma pi�kny u�miech", "jej oczy s� niesamowite" itd. �adnych, kt�re po prostu pochwalaj� urod�, tylko pe�ne seksualnych podtekst�w. A na takich fanpage'ach jak "Spotted: co� tam", jak jaka� anonimowa dziewczyna wrzuci og�oszenie, �e si� jej spodoba� ch�opak, bo ma pi�kny u�miech, �adne w�osy itd. z podanymi ifnormacjami, w co si� najcz�ciej ubiera, jaki ma plecak, by kto� m�g� go zidentyfikowa� i poda� jej imi� i nazwisko, to jak kto� si� zorientuje o kim mowa, to cz�sto pojawiaj� si� komentarze typu "Cinu, masz kolejn� do zaruchania!" i nierzadko lec� gorsze teksty.
I og�lnie mam wra�enia, �e faceta nie da si� wykorzysta� seksualnie, nie m�wi�c o tym, �e kobiety prawie nigdy dla samego seksu nie wykorzystuj�, bo zwyczajnie ich to nie interesuje. A ile facet�w udaje mi�o��, chc� zwi�zku, po to by si� do kobiety dobra�. A p�niej j� rzucaj� i lec� zalicza� kolejn�. A po sytuacji, kiedy to dziewczyna zrywa, a jej ex si� zd��y� w niej zakocha�, to lec� s�owa "Czy kobiety w og�le nie zwracaj� uwagi na uczucia faceta? Przynajmniej zaliczy�em" i wiele tego typu. Nie wiem, czy to pozerstwo, �eby nie wyj�� na mi�czaka, a przy tym zdoby� uznanie i�cie m�sk� postaw�.
I niemal nigdy nie spotka�am si� z tym, �e facet chcia�by mie� dziewczyn� po to, �eby czu� si� kochanym, mie� wsparcie i po prostu mie� do kogo si� przytuli�, pogada� itd. Bardzo rzadko s�ysza�am opinie, �eby faceci pochwalali urod� kobiety w aspekcie innym ni� "zajebiste" nogi, "zajebiste" cycki itd. Czysta seksualizacja.
Nie m�wi�c o grach, filmach itd. Jestem graczem i mia�am pewn� przyjemno�� mie� styczno�� z grami, w kt�rych kobiety maj� zbroje, kt�re nie zakrywaj� prawie... nic. Ale to ju� jest skrajne podej�cie. Ale na przyk�ad w takim Mass Effect (kt�ry swoj� drog� jest moj� ukochan� gr�) kobiety maj� wielkie cycki, obcis�e stroje i epatuj� seksem. Niestety to te� krzywdzi pewn� mniejszo�� graczy, kt�rych si� uznaje za napalonych, pryszczatych nerd�w, kt�rzy nie mog� zaliczy�. Ale to ju� inna sprawa, bo to ju� jest skala globalna.
Nie wiem, czy to dotyczy wi�kszo�ci facet�w, a na pewno heteroseksualnych, czy to po prostu ja �yj� w takim �rodowisku, gdzie jest wiele chu*�w i cham�w. Nawet m�j ch�opak nie pochodzi z moich okolic, mamy spor� odleg�o�� od siebie. I tak�e inni �wietni faceci, kt�rych znam, mieszkaj� daleko.
Za� kobiety maj� zgo�a inne podej�cie do tych spraw. Og�lnie seksualno�� kobiet jest zupe�nie inna. Kobiety bardzo rzadko seksualizuj� facet�w, o wiele bardziej zwracaj� uwag� na pewne szczeg�y, kt�re z poci�giem seksualnym maj� niewiele rzeczy jak; u�miech, oczy, w�osy, kszta�t r�k itd. A komentarze zawsze s� pochwa�� urody "Pi�kny", "Jaki przystojny...", "Ciacho!" itd. Ich fantazje s� w wi�kszo�ci bezosobowe, bardzo rzadko fantazjuj� o kim� konkretnym, nawet je�li im si� bardzo podoba, bo zwyczajnie nie maj� takiej potrzeby. Nawet je�li maj� bardzo wysokie libido, wol� fantazje w�a�nie z anonimami. A na fanpage'ach o idealnych facetach pojawiaj� si� typowo romantyczne teksty.

I teraz pytanie do Was. Jak z tym u Was? W jakiej skali to dotyczy Was? Jak naprawd� z tym jest u facet�w? Czemu tak jest?
Siedz� na tym forum od kilku dni i przegl�dn�am mas� w�tk�w. Pewnie jeste�cie teraz ciekawi, czemu w og�le jestem na forum gej�w? Og�lnie rzecz bior�c, bardzo mnie ciekawi ludzka psychika i seksualno��. I ciekawi mnie, jak poszczeg�lne p�cie i orientacje podchodz� do pewnych spraw. I tak oto jestem na tym forum. I zauwa�y�am wiele ciekawych rzeczy. Mam wra�enie, �e geje o wiele wi�ksz� uwag� zwracaj� na uczucia, same zwi�zkowe sprawy ani�eli seks. Ten ostatni pojawia si� nie tak cz�sto, jakby mo�na by�o si� tego spodziewa�. Do wielu spraw podchodz� w bardziej kobiecy spos�b, jak np. wstrzymywanie si� pewien czas przed wsp�yciem, by nie zosta� wykorzystanym itd. A w Waszych opisach zauroczenia, zawod�w mi�osnych nigdy jeszcze nie zauwa�y�am tego, �e kto� kogo� bardzo podnieca, �e marzy o seksie z kim�, �e kogo� chce przelecie� (chyba, �e w odniesieniu do kogo�, kto chcia� tylko seksu w stosunku do osoby, kt�ra o tym pisze), etc.
Spostrze�e� obu grup jest o wiele wi�cej, ale nie b�d� teraz tego przytacza� Smile

A wi�c, czy chcia�by kto� mi pom�c w zrozumieniu tego? Smile Zapyta� o co� lub odpowiedzie� na pytania? I na zarzuty r�wnie� jestem gotowa odpowiedzie�. Na dyskusj�. Cokolwiek.

Witaj na forum Arrekus.
Temat, kt�ry podj�a� jest skomplikowany. Generalnie jest tak, �e faceci zwracaj� wi�ksz� uwag� na cielesno��. Dotyczy to zar�wno facet�w homo jak i bi oraz hetero. S� jednak r�nice. Moim zdaniem wynikaj� one g��wnie z wychowania, to�samo�ci seksualnej. Z moich obserwacji wynika, �e owszem geje s� bardziej uczuciowi od heteryk�w ale czasem jest to powa�ny problem, bo zwi�zk�w sta�ych si� tylko na wielkich uczuciach zbudowa� nie da.
Biseksuali�ci - zw�aszcza ci w zwi�zkach z kobietami, generalnie nie s� zainteresowani budowaniem relacji emocjonalnej z facetem tylko seksem. To samo dotyczy heteryk�w, kt�rzy zaczem wsp�yj� z facetami. Tu chodzi tylko o seks. Nic wi�cej.
Je�li za� chodzi o nasz� bran��, to niestety jest du�y problem z seksualizacj� cz�owieka. Wida� to zw�aszcza na portalach randkowych czy gejowskich klubach. Facet�w obchodzi cz�sto tylko rozmiar penisa, albo to czy kto� jest pasywny czy aktywny. Mam nadziej�, �e kiedy� �rodowisko gejowskie si� ucywilizuje.

Ten portal jest do�� porz�dny, ale jak poszuka� gdzie indziej, to m�wi� to z ubolewaniem, mo�na by pomy�le�, �e wszyscy geje to wyg�odnia�e cioty, my�l�ce o jednym.
Moim zdaniem, wiele os�b boi si� okazywa� swoj� orientacj�, dlatego godz� si� na namiastk� mi�o�ci - szybki sex....


Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12077

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 3