Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
przyjazn

Zobacz temat

O co chodzi z t� promocj� homoseksualizmu
http://www.tvp.pl...13/9627999

Ciekawy program z serii Hala odlot�w na TVP Kultura.


Edytowane przez dobrzyk dnia 21-02-2013 17:20
Ot� Homoseksualizm trzeba promowa�! i Ludziom nie�wiadomym wpaja� �e takie zjawisko istnieje i jest stanem normalnym. Bo wi�kszo�� ludzi w Polsce nie zna w�asnej seksualno�ci, a gdy zauwa�a u siebie inne preferencje wpada w panik� i nie wie co ze sob� zrobi� bo twierdzi �e "ze mn� co� nie tak" NIC PODOBNEGO, my wszyscy musimy poznawa� w�asne cia�o oraz seksualno��, a nie �y� w kompleksach i stereotypach mamy 21 wiek. a nie kt�rzy ludzie maj� zachowanie rodem ze �redniowiecza. "R�aniec, woda �wi�cona i egzorcysta" ale jest na to lekarstwo: skuteczna edukacja seksualna w polskich szko�ach, danie uczniom wyboru czy chc� chodzi� na religie czy te� nie, oraz wychowanie przez rodzic�w w spos�b obiektywny.


Edytowane przez LukiBoy dnia 21-02-2013 18:48
�aden rodzi� nie wychowa dziecka obiektywnie. Rodzice przekazuj� dzieciom takie warto�ci, jakie sami wyznaj�. W wieku dojrzewania m�odzi ludzie zaczynaj� patrze� krytycznie na pewne sprawy i kszta�towa� sw�j �wiatopogl�d. �wiatopogl�d zreszt� powinien by� kszta�towany ca�e �ycie. Widz�, �e podajesz wiele argument�w przeciw religii. Obawiam si�, �e si� mylisz my�l�c, �e usuwaj�c ze sfery �ycia religi� ludzie stan� si� przyja�ni homoseksualistom. Jest wielu agnostyk�w i ateist�w, kt�rzy nienawidz� gej�w a jednocze�nie nie s� religijni. Z drugiej strony osoby religijne mog� by� bardzo tolerancyjni.

My�l�, �e og�lnie maj� ludzie problem w zdefiniowaniu promocji homoseksualizmu. Dla ka�dego bowiem homoseksualizm mo�e oznacza� co� innego. Dla niekt�rych b�dzie to jedna z orientacji seksualnych. Dla innych specyficzny styl �ycia, okre�lany homoseksualnym stylem �ycia czyli posiadanie wielu partner�w, seks bez zabezpieczenia, chodzenie do ciemni itp. Nawet je�li poziom edukacji i wiedzy o seksualno�ci cz�owieka b�dzie wi�kszy to nie za�atwi do ko�ca problemu.

Michele super film.


Dobrzyk, z jednej strony si� z Tob� zgadzam ale z drugiej wydaje mi si�, �e wybory �yciowe, kt�rych dokonuj� niejednokrotnie osoby homoseksualne s� konsekwencj� dyskryminacji bo odkrywanie swojej seksualno�ci jest trudne (i tu nie ma znaczenia czy jeste� homo czy hetero) tylko, �e osoba homo niejednokrotnie nie ma z kim na ten temat porozmawia� i nie ma w�a�ciwych wzorc�w do na�ladowania nie tylko wok� siebie ale tak�e w mediach wi�c rozw�j naszej seksualno�ci si�� rzeczy jest o wiele wolniejszy, przechodzi przez wiele pr�b i b��d�w i doperio po jakim� czasie dochodzimy to w�a�ciwych wniosk�w.

Hetero ucz� si� na b��dach swoich rodzic�w, przyjaci� lub czerpi� wiedz� z lekcji religi lub/i medi�w. My NIESTETY musimy uczy� si� na swoich w�asnych b��dach, a to co opisa�e� jest tego konsekwencj�, dlatego tak bardzo potrzebujemy dobrej, popartej naukow� wiedz� (a nie przes�dami) edukacji seksualnej, w szkole, mediach czy ko�ciele (bo edukacja seksualna nie musi by� antyreligijna) i wi�cej dobrych wzorc�w gdzie tylko si� da.

Samo has�o "Promocja homoseksualizmu" to przecie� oksymoron �wiadcz�cy o tym jak bardzo w naszym kraju potrzebujemy edukacji seksualnej. Nie da si� promowa� czego� z czym si� rodzimy bo cho�by� nie wiem jak promowa� osoby ze wzrostem 200cm ja i tak b�d� mia� 183 i Twoja promocja nie mo�e tego zmieni�. Podobnie "intensywna" i "nachalna" promocja heteroseksualizmu w naszych mediach nie mia�a na mnie zbyt du�ego wp�ywu ;-). Dlatego uwa�am, �e ka�dy przeciwnik "promocji homoseksualizmu" to taki krypto gay kt�ry boi si� w�asnych uczu� i nie wie jak sobie z nimi poradzi�. Osoba heteroseksualna nie mia��by nic przeciwko temu tak bardzo jak ja nie mam nic przeciwko heterykom ca�uj�cym si� w miejscach publicznych, filmach etc.

dzi�ki za link

Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12077

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 3