Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
banner big kartki

Zobacz temat

Chcesz wzi�c udzia� w reporta�u?
Nie wiedzia�am gdzie umie�ci� ten w�tek, to napisz� tutaj, a co!

Przede wszystkim witam. Mam na imi� Sandra i pisz� w zwi�zku z moj� ogromn� pro�b� do Was, drodzy panowie. Smile

Jestem uczennic� klasy filmowej i w przysz�ym roku szkolnym, w ramach zaliczenia, jednym z projekt�w b�dzie nakr�cenie reporta�u.
W zwi�zku z tym pomy�la�am, �e mog�abym zrealizowa� materia� o osobach, kt�re s� w jaki� spos�b "odmienne" (np. takie z problemami/zaburzeniami psychicznymi czy o orientacji seksualnej innej ni� hetero), a ich osobowo�� szokuje/dziwi/odpycha (wybaczcie mocne s�owa) spo�ecze�stwo w zwi�zku ze stereotypami i panuj�cymi powszechnie przekonaniami czy uprzedzeniami.

Dlatego te� je�li kt�ry� z Was, drodzy forumowicze, mia�by ochot� wzi�� udzia� w tym przedsi�wzi�ciu (kolejne du�e s�owo ) i pom�c mi w realizacji owego reporta�u, bardzo prosz� o kontakt (najlepiej mailowy: [email protected]). W zwi�zku z pewnymi ograniczeniami moja propozycja kieruje si� do os�b z Poznania lub okolic, a tak�e tych, kt�re np. w najbli�szym czasie planuj� odwiedzi� stolic� Wielkopolski.

Je�li chodzi o szczeg�y... Jest to film, a wi�c w gr� wchodzi kamera. By� mo�e niekt�rzy z Was mog� mie� pewne obawy dotycz�ce braku dyskrecji czy ujawnienia swojego wizerunku.
W tej kwestii sami ustalacie granic�: chcecie stan�� przed obiektywem en face oraz podeprze� swoj� wypowied� imieniem i nazwiskiem? �wietnie! Wolicie nie ujawnia� nazwiska czy twarzy? Nie ma problemu. Je�li tak b�dzie dla Was wygodniej, mo�ecie r�wnie� pos�u�y� si� nickiem z forum. Wszystko zale�y od Was.

Oczywi�cie zmontowany materia� prze�l� poszczeg�lnym rozm�wcom, tak aby nie by�o nieporozumie�.


Na koniec chcia�abym bardzo prosi� o pomoc.
Zale�y mi, �eby pokaza� jak bardzo rzeczywisto�� r�ni si� stereotyp�w. Czy� nie warto po�wi�ci� odrobin� czasu, by oswoi� grup� licealist�w, m�odych ludzi u progu doros�o�ci, z czym� dla nich nieznanym i niezrozumia�ym?


Pozdrawiam Was gor�co i czekam na wiadomo�ci.
Sandra aka metroplastique

Wiesz, zauwa�am pewn� sprzeczno�� w twoim zamy�le. Z jednej strony zamierzasz pokaza� jak bardzo rzeczywisto�� r�ni si� stereotyp�w a z drugiej szukasz ludzi, kt�rych osobowo�� szokuje/dziwi/odpycha spo�ecze�stwo. Przecie� co� takiego utrwali stereotypy. S� przecie� geje kt�rzy ubieraj� zniewie�ciale, s� tacy, kt�rzy umawiaj� si� na seks co tydzie� z innym facetem a s� i tacy kt�rzy nie r�ni� si� niczym od facet�w heteroseksualnych i �yj� w wiernych zwi�zkach. Szkoda tylko, �e dla potrzeb filmu - telewizji zawsze wygrywa potrzeba kontrastu Frown

Je�li m�g�bym Ci co� zaproponowa�, to zrobienie kiedy� w przysz�o�ci reporta�u o parach gejowskich w Polsce, kt�re maj� bardzo d�ugi sta� - kilkadziesi�t lat. Pokazanie ich szarego �ycia, ich problem�w i jak sobie z nimi radz�. Spr�bowanie odpowiedzenia na pytanie jak to mo�liwe, �e potrafi� �y� ze sob� pomimo �e tak wiele czynnik�w os�abia d�ugotrwa�o�� zwi�zk�w gejowskich.


Edytowane przez dobrzyk dnia 26-07-2013 00:20
dobrzyk i Michele maj� racje, je�eli zale�y Ci na czym� warto�ciowym, a nie na taniej sensacji to zdrowe d�ugo-terminowe zwi�zki homoseksualne i dyskryminacja z kt�r� spotykaj� si� ka�dego dnia to �wietny materia� na reporta�


Edytowane przez Iapetus dnia 30-07-2013 15:27
Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12077

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 4